Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 16:58   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Teismas panaikino tarnybinio patikrinimo išvadą dėl sveikatos sutrikdymo tarnybos metu

2016-02-15

Dar 2014-ųjų vasarą Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio tyrėjas Romualdas Beržinskas buvo sužalotas tarnybos metu. Telšių a. vyr. komisariato tarnybinio patikrinimo išvada pripažino, kad tarnybos metu patirtas sveikatos sutrikdymas nėra susijęs su padidėjusiu pavojumi ar rizika pareigūno gyvybei ar sveikatai ir kompensacija nebus mokama. Toks sprendimas Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkų pagalba apskųstas teismui.

2014 m. rugpjūčio 20 d. R. Beržinskas tarnybos metu su kolega vyko į iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje. Sulaikant galimai smurtaujantį sugyventinį ir jam dedant antrankius, pastarasis ėme muistytis ir taip sužalojo pareigūno kairę ranką. Sulaikytąjį pristačius į komisariatą, pareigūnas pajuto kairės rankos skausmą ir nuvykus į ligoninės priėmimo skyrių jam buvo nustatytas kairės plaštakos raiščių trauminis plyšimas.

Telšių AVPK surašė tarnybinio patikrinimo išvadą, kuria konstatavo, kad pareigūnas susižalojo tarnybos metu, tačiau toks sužalojimas nebuvo patirtas dėl padidėjusio pavojaus ir rizikos pareigūno gyvybei ar sveikatai. Tokiu būdu pareigūnas neteko galimybės gauti kompensaciją. Dėl tokio sprendimo buvo kreiptasi į Šiaulių apygardos administracinį teismą su prašymu panaikinti Telšių AVPK išvadą.

Šiaulių apygardos administracinis teismas prašymą tenkino iš dalies ir konstatavo, kad pareigūno patirtas sužalojimas atitinka Vidaus tarnybos statuto keliamus reikalavimus pripažinti jį įvykus esant padidėjusiam pavojui ar rizikai pareigūno sveikatai ar gyvybei. Teismas kartu pažymėjo, kad pareigūnas vykdė jam pavestas funkcijas, įstatymu nustatytus uždavinius, vertino situaciją, ją suvokė kaip keliančią grėsmę asmenų saugumui ar kaip įvykdytą teisei priešingą veiką ir ėmėsi veiksmų, siekdamas sulaikyti teisės pažeidimus padariusį asmenį ir jį pristatyti į policijos komisariatą dėl aplinkybių išaiškinimo. Tai, teismo nuomone, padidino rizikos faktorių pareigūno sveikatai.

Vadovaudamasis šias argumentais, LVAT praktika analogiško pobūdžio bylose, Šiaulių apygardos administracinis teismas panaikino Telšių AVPK išvadą pareigūno sutrikdymo tarnybos metu ir įpareigojo komisariatą siųsti pareigūną į Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinės medicininės ekspertizės komisiją dėl sveikatos sutrikdymo laipsnio nustatymo, t.y. sukuriama pareiga vykdyti administracinę procedūrą dėl kompensacijos skyrimo.

NPPSS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash