Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 18:05   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Policijos departamentas: Vilniaus apskr. vyr. policijos komisariate turi būti užtikrintas kolektyvinių sutarčių laikymasis

2016-02-15

Profesinė sąjunga gavo duomenų, kad Policijos departamento nurodymu Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate kriminalinės policijos pareigūnų, dirbančių įprastu darbo laiko režimu, tarnyba bus organizuojama dviem pamainomis (dirbant iki 22 val.). Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) kreipėsi į Lietuvos policijos generalinį komisarą dėl to, kad darbo laiko pradžia ir pabaiga, pamainų trukmė turi būti nustatyta Darbo tvarkos taisyklėse, suderintose su profesine sąjunga.

Pareigūnai informavo profesinę sąjungą apie tokį darbo laiko planavimą ir tai, kad pirmoji pamaina prasideda nuo 7:30 val., arba 8 val. Tai reiškia, kad pareigūnai negali dirbti dvi dienas iš eilės antrą ir pirmą pamainą, nes tokiu atveju pažeidžiama nepertraukiamo paros poilsio trukmė (numatyta Darbo kodekse) – laiko tarpas tarp pamainų trumpesnis nei 11 val.

Vadovaujantis Lietuvos policijos šakos kolektyvine sutartimi, darbo laiko pradžia ir pabaiga derinamas su profesine sąjunga. Tokio derinimo nebuvo, o VA ITĮPS apie planuojamą ar pakeistą darbo laiką nebuvo informuota.

Atsižvelgdama į nurodytas aplinkybes ir tai, kad organizuojant darbą gali būti pažeistas nepertraukiamas paros poilsis tarp pareigūnų pamainų, profesinė sąjunga prašė Lietuvos policijos generalinio komisaro skubiai stabdyti tokio nurodymo galiojimą ir surengti trišales Vilniaus a. VPK, Policijos departamento ir darbuotojų atstovų konsultacijas dėl pareigūnų darbo laiko pradžios/pabaigos ir pamainos trukmės.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Donato Malaškevičiaus atsakyme rašoma, kad, vadovaujantis Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kolektyvine sutartimi, darbo (pamainų) pradžios ir pabaigos laikas turi būti derinamas su profesine sąjunga. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato D. Malaškevičius prašo užtikrinti kolektyvinių sutarčių laikymąsi ir darbo (pamainų) pradžios ir pabaigos laiko pakeitimus derinti su profesine sąjunga.

VA ITĮPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash