Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 08:08   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pasieniečių vadas R.Požela perspėja, kad Lietuva gali tapti migrantų koridoriumi

2016-03-14

Lietuva gali tapti migrantų tranzito šalimi į Vakarų ir Šiaurės Europą, sako pasieniečių vadas Renatas Požėla.

Pasak jo, Balkanų šalims užtveriant kelią iš Graikijos vykstantiems migrantams patekti giliau į Europą, Lietuva gali tapti migrantų tranzito šalimi, sudarydama koridorių su Moldova, Ukraina bei Baltarusija ar Lenkija. Per Lietuvą migrantai vyktų į Švediją ar Suomiją, sako pareigūnas.

Reaguodami į tai, pastaraisiais metais Lietuvos pasieniečiai vykdo daugiau sienų kontrolės pratybų su Latvija ir Lenkija.

„Matome, kaip Višegrado šalys priima sprendimus Europos Sąjungos viduje ir iš tiesų uždarius vieną ar kitą kelią migrantai gali pradėti ieškoti alternatyvių maršrutų į Vokietiją ar Skandinaviją ir kaip galima alternatyvą mes tikrai matome Lietuvą“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas R.Požėla.

Šiuo metu tęsiasi Lietuvos ir Latvijos sienos kontrolės atnaujinimo pratybos. Atnaujinus vidaus sienų kontrolę, visų šalių piliečiai privalo pateikti galiojantį kelionės dokumentą: piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę. Be to, pasieniečiai pasirinktinai tikrina kai kurias iš Lietuvos išvykstančias transporto priemones.

Pratybose kartu su Lietuvos pasieniečiais dalyvauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, muitinės, policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pajėgos.

Pasak R.Požėlos, migrantų antplūdžio į šalį atveju pasieniečiams neužtektų pajėgumų stabilizuoti situaciją.

„Pagrindinis mūsų galvos skausmas būtų darna, sutarimas ir bendras matymas. Tai tikriausiai vienintelis kelias susitvarkyti su tokia galima situacija“, – sakė Lietuvos pasieniečių vadovas.

„Iš esmės tokie mokymai pastaruosius dvejus metus yra mūsų nuolatinis darbas, vos ne kasdienybė“, – pridūrė jis.

R.Požėla teigė, kad Lietuva jau yra susidūrusi su vienetiniais atvejais, kai į šalį nelegaliai bando patekti migrantai iš Artimųjų Rytų. Todėl galimas jų koridorius pasieniečiams jau žinomas.

Tačiau dėl geografinės padėties į Lietuvą atvyksta kur kas daugiau nelegalių migrantų iš Rytų valstybių, tokių kaip Vietnamas, Gruzija ar Rusija. Patekus į Lietuvą, šiems migrantams kelionė į kitas Vakarų ar Šiaurės Europos valstybes tampa paprastesnė, nes Šengeno erdvėje nėra kontroliuojamų vidinių sienų, todėl jie gali išvengti dokumentų patikrinimo.

Migracijos departamentas teigia, kad dėl šios priežasties kasmet daugėja atvejų, kai užsieniečiai kerta Lietuvos valstybės sieną turėdami suklastotus dokumentus, neleistinoje vietoje pereidami valstybės sieną arba į šalies teritoriją patenka su organizuotomis grupuotėmis, kurios užsiima nelegalių migrantų gabenimu į kitas šalis.  

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pasienieciu-vadas-r-pozela-perspeja-kad-lietuva-gali-tapti-migrantu-koridoriumi-56-595465


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash