Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 27, Sekmadienis 10:14   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

NPPSS aiškinasi, ar užtikrinamas efektyvus pareigūnų saugumas

2016-03-29

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Lietuvos policijos generalinį komisarą Liną Pernavą dėl veiksmų, kurių ėmėsi Policijos departamentas pareigūnų saugumui padidinti.

Lietuvos pareigūnų bendruomenę 2015 m. rugsėjo pradžioje sukrėtė skaudus eismo įvykis, kurio metu Radviliškyje žuvo jauna policijos pareigūnė Ligita Baniulytė. Pareigūnė žuvo tarnybos metu, eidama tarnybines pareigas – vykdydama eismo priežiūrą.

„Nuo šios tragedijos jau praėjo daugiau nei šeši mėnesiai, užbaigtas ikiteisminis tyrimas. Tai pakankamas laiko tarpas įvertinti įvykį, pasimokyti ir imtis veiksmų pareigūnų saugumui padidinti. Todėl paprašėme policijos vadovo pateikti informaciją apie tai, kaip pasikeitė pareigūnų, vykdančių eismo priežiūrą, tarnybos organizavimas. Iki šiol neturime žinių, ar buvo atliktas nelaimingo atsitikimo tyrimas, negavome jokių išvadų“, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.  

Profesinė sąjunga taip pat prašo informuoti apie tai, kokių konkrečių priemonių po šio įvykio ėmėsi Policijos departamentas (pavaldžios įstaigos), kad būtų sumažinta tokių įvykių tikimybė ateityje bei kada ir kur jos buvo įgyvendintos; ar buvo koreguojamos pareigūnų mokymo, kvalifikacijos tobulinimo programos; ar pareigūnai yra instruktuoti apie minėto tyrimo išvadas ir ar jiems buvo pateiktos rekomendacijos, kaip elgtis analogiškose situacijose, kad būtų galima išvengti skaudžių padarinių; jei taip, - kokie pakeitimai padaryti, kokios rekomendacijos pateiktos pareigūnams.

NPPSS informacija                       


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash