Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 01:59   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

NPPSS: iš premjero ryžto nebesitikime, visos viltys – į Prezidentę

2016-03-29

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) reiškia nusivylimą, kad vietoj teisėsaugos stiprinimo Lietuvos politikai užsiima sostų karais ir savo įžeistų politinių ambicijų demonstravimu. Kitaip, anot statutinių pareigūnų, situacijos, susijusios po valdančiųjų bandymais iš posto išversti vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį, pavadinti neįmanoma.

„Labai gaila, kad mūsų valstybėje kai kurių politikų ambicijos gali nugalėti profesionalumą, sveiką protą“, - kalba NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. Pareigūnų bendruomenė, anot jo, nerimauja, kad pradėtos teisėtvarkos sistemos reformos vėl įstrigs, jei šis ministras, kuris pagaliau realiai ėmėsi spręsti pareigūnų reikalus, bus priverstas trauktis.

Tuo pačiu sustoja ir šio ministro pradėti, bet nepabaigti darbai: pareigūnų atlyginimų, aprūpinimo klausimai, Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) rengimas. Ir toliau lieka iki galo neišspręsti vidaus tarnybos statuto įgyvendinimo, šių ir kitų metų biudžeto teisėtvarkai klausimai.

Pasak NPPSS, akivaizdu, kad paskutinis seimūnų bandymas permesti savo pačių kaltę dėl neatliktų darbų vidaus reikalų ministrui  yra įsisenėjusios ligos simptomas. Teisėtvarkos sistemos būklei normalizuoti pareigūnai nuolat reikalauja adekvataus finansavimo, tačiau gauna tik pažadus arba tik menką dalį būtinų lėšų.

„Turi būti peržiūrėtas teisėtvarkai skirtas 2016 metų biudžetas ir suplanuotas adekvatus finansavimas 2017 metams. Kitaip bus neįmanoma užtikrinti dabartinę tarptautinę politinę padėtį atitinkančio saugumo šalies viduje, atlikti kitų numatytų darbų“, – pabrėžė V. Banel.

Būsimų kandidatų į ministro postą patirtį ir kompetenciją pareigūnų profsąjungų susivienijimas ketina vertinti ypač atidžiai, o vienas svarbiausių kriterijų bus naujojo ministro įsipareigojimas tęsti pradėtus darbus ir reformas.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos ministrus mes  jau esam matę ir Dailio Barakausko Antrojo nebepriimsim. Mūsų svarbiausias tikslas – kad pradėtos teisėsaugos reformos nenutrūktų, o pradėti darbai būtų tęsiami. Turi būti toliau sprendžiami sistemos finansavimo, pareigūnų atlyginimo ir aprūpinimo klausimai. Stengsimės padėti ir palaikyti reformų vykdymą, kiek tai priklauso nuo mūsų. Kita vertus, vėl imsimės teisėtų, tačiau aštrių priemonių, jei reformos bus nevykdomos ar stabdomos“, – NPPSS vardu kalbėjo V. Banel. 

NPPSS informacija

Daugiau informacijos:

Kaip pakeis priešrinkiminį partijų išsidėstymą Sauliaus Skvernelio atšaukimas iš vidaus reikalų ministrų? Pokalbis su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininku Vladimiru Baneliu: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/03/29/aktualioji-valanda/56115 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash