Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 07:07   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Vladimir Banel: norime stiprios teisėsaugos, o ne konkretaus žmogaus ministro kėdėje

2016-04-04

Vladimir Banel, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko komentaras:

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas viešai pabandė savo ir partijos neveiklumą ir idėjų trūkumą dangstyti naujais baubais - šį kartą statutinių pareigūnų profesinių sąjungų veikla ir pozicija. Neva pareigūnus vienijančios organizacijos privertė Ministrą Pirmininką per savaitgalį pakeisti nuomonę dėl pono Povilo Gylio tinkamumo tapti naujuoju vidaus reikalų ministru.

Toks R. Pakso kaltinimas pareigūnų profesinėms sąjungoms, švelniai tariant, yra nesąmonė. Arba pigus pono R. Pakso politikavimas bei demagogija. Nes kol kas apie konkrečius kandidatus profesinės sąjungos nepasakė nieko arba beveik nieko. Kalbame tik apie darbus, kurie lauks naujojo ministro.

Mes norime stiprios Lietuvos teisėsaugos. Tačiau mums vis dažniau kyla abejonių ar tokios teisėsaugos reikia ponui Paksui ir jo sėbrams. Prisiminkime kad ir vieną anksčiau partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotą vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską, kurio valdymo metu teisėsaugos sistemai buvo padaryta nemenka žala. Atrodo, kad partija iš praeities klaidų nepasimokė. Ir toliau ieško naujo panašaus vidaus reikalų ministro.

Mes, pareigūnai, neturime tikslo matyti ministro poste kurio nors konkretaus kandidato. Tiesiog norime, kad būtų tęsiami pradėti darbai ir reformos.

Siekiame, kad pagerėtų kiekvieno pareigūno darbo sąlygos, kad didėtų visos teisėtvarkos sistemos darbo efektyvumas. Mums svarbu, kad pradėtos reformos nenutrūktų, užduotas tempas nesulėtėtų, ryžtingai būtų sprendžiami finansavimo klausimai. Ir mes palaikysime tokį kandidatą, kuris bus pajėgus šiuos uždavinius įgyvendinti. Teisėsaugai skirtas papildomas finansavimas 2016 metams yra tris kartus mažesnis nei reikalinga: vietoj 21 mln. eurų buvo skirta tik 7,7 mln. eurų. Šiuo metu yra formuojamas 2017 metų biudžetas, laikas kalbėti ir apie „Programos 1000“ įgyvendinimą, tačiau diskusijos apie tai nevyksta, o ministro keitimas tik dar labiau stabdo darbus ir procesus.

Povilas Gylys yra žmogus, kurio anksčiau atliktus darbus galime įvertinti teigiamai, tačiau jam prisijungus prie „Drąsos kelio“ partijos, jo retorika pasikeitė. Sunku įsivaizduoti, kaip teisėtvarkos vadovu galima būtų skirti žmogų, susijusį su partija, kurios vadovai yra paieškomi teisėsaugos. Tiek TT partijos vadovai, tiek besiblaškantis premjeras privalo susiimti ir atsakingai rinkti kandidatą, kuris užtikrins darbų tęstinumą, sugebės visus suvienyti bendriems darbams ir bus nepriekaištingos reputacijos.

NPPSS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash