Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 26, Šeštadienis 07:47   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Ministeriją - Sūrskiui, Viešojo saugumo politikos departamentą - Mauzeriui!

2016-04-12

Su naujojo vidaus reikalų ministro atranka ir paskyrimu susijusios peripetijos, verdančios valdančiųjų galvose, verčia mane rimtai manyti, jog anksčiau mano išsakytos mintys, kad Lietuvos politikai paniškai bijo stiprios teisėsaugos, yra šimtaprocentinė tiesa. Iš pradžių visi stebėjomės pasiūlyta Povilo Gylio kandidatūra, o štai dabar kuždamasi, kad naujuoju Vidaus reikalų ministru taps šios ministerijos vieno iš departamentų vadovas Tomas Žilinskas.

Pasakyti apie šį kandidatą galiu tik tiek: tai vieno iš blogiausių visų laikų Lietuvos Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio artimas bičiulis ar net produktas, kurio moto yra daug kalbėti ir nieko neveikti. Būtent T. Žilinskas buvo vienas iš žmonių, kurio neveiklumas leido bent kelis metus stalčiuose dulkėti parengtam Vidaus tarnybos statuto projektui. Be to, įvairiais būdais stabdė 2013 metais vykusias pareigūnų profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybas dėl sistemos finansavimo ir pareigūnų darbo užmokesčio. 

Toks paskyrimas būtų gana aiškus ženklas kitiems panašiems veikėjams - nesvarbu vertybės, nesvarbu nuveikti darbai. Tiesiog svarbu žinoti, kieno ranką ir kada pabučiuoti. Ir to visiškai pakanka norint šioje valstybėje užimti pačius aukščiausius postus. 

Kartu bus labai įdomu sulaukti Prezidentūros reakcijos į šią kandidatūrą. Man sunku patikėti, kad toks kandidatas gali būti palaimintas Daukanto aikštės rūmų šeimininkų. Mano nuomone, ne prastesniu vidaus reikalų ministru nei ponas Žilinskas galėtų būti kad ir "Dviračio žinių" Sūrskis. O VRM Viešojo saugumo politikos departamento vadovo kėdę galima būtų nedvejojant patikėti Mauzeriui. 

O pats faktas, kad politikai drįsta siūlyti tokias kandidatūras, manau, reiškia, jog mūsų valdančiuosius yra ištikusi visiška vertybinė ir organizacinė impotencija. 

_______________________
Tomas Vaitkunskas 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas

nuotrauka alfa.lt


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash