Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 27, Sekmadienis 10:16   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Laimėta byla: už pavėluotą išmokėti atlyginimą Vadovybės apsaugos departamentas įpareigotas pratęsti atostogas

2016-04-27

Prieš kurį laiką Vadovybės apsaugos departamento pareigūnė, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) narė, kreipėsi į profesinę sąjunga su prašymu padėti išspręsti kilusią problemą dėl nepratęstų atostogų.

Praėjusių metų rugsėjį pareigūnei buvo suteiktos kasmetinės atostogos. Darbo užmokestis įstatymuose numatyta tvarka turėjo būti sumokėtas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki atostogų pradžios. Atlyginimas nebuvo sumokėtas, o pareigūnė grįžusi iš atostogų savo ruožtu kreipėsi į Departamentą, prašydama išmokėti darbo užmokestį ir pratęsti atostogas tiek, kiek buvo vėluojama sumokėti. Atlyginimas buvo pervestas, tačiau atostogos nepratęstos, nurodant, kad jos jau yra pasibaigusios.

Pareigūnė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti  Vadovybės apsaugos departamentą pridėti nepratęstas atostogas (11 kalendorinių dienų) prie kasmetinių atostogų dienų. Teismas tenkino pareigūnės skundą ir įpareigojo Vadovybės apsaugos departamentą atostogas pridėti prie pareigūnės kasmetinių atostogų.  Teismas  konstatavo, kad pareigūnė elgėsi teisės aktų nustatyta tvarka ir nedelsdama per protingą terminą kreipėsi į įstaigą su prašymu pratęsti atostogas. Teismas padarė padarė išvadą, kad  Departamentui per 3 kalendorines dienas nesumokėjus priklausančio darbo užmokesčio, pareiškėja įgijo įstatyme nustatytą teisę reikalauti pratęsti kasmetinių atostogų terminą tiek dienų, kiek buvo pradelsta su atsiskaityti ar perkelti jas kitam laikui.

VA ITĮPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash