Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Lapkričio 01, Sekmadienis 04:05   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

VA ITĮPS aiškinosi, kokios sąlygos bus pasiūlytos iš Lukiškių į Pravieniškes perkeliamiems pareigūnams

2016-05-11

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) atstovai dalyvavo Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovybės ir pareigūnų susitikime, kuriame buvo aptartas Vilniaus padalinio perkėlimas į Pravieniškes.

Dar 2009 metais Vyriausybė patvirtino Laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategijos ir jos įgyvendinimo priemonių 2009-2017 metais planą, pagal kurį Laisvės atėmimo vietų ligoninės Vilniaus padalinys turi būti perkeltas į Pravieniškes. Tokiu būdu planuojama pagerinti nuteistųjų ir suimtų ligonių bei juos aptarnaujančių darbuotojų darbo sąlygas, sukurti vieną, atnaujintą, ir standartus atitinkančią sveikatos priežiūros įstaigą.

Toks sprendimas, anot vadovybės, ženkliai pagerins pareigūnų darbo sąlygas, o visi dirbantieji Lukiškėse galės dirbti Pravieniškėse. Buvo pristatytas perkėlimo procesas, planuojamų steigti pareigybių sąrašas, darbo sąlygos.

„Labiausiai darbuotojus neramina pervežimo į darbo vietą ir iš jos organizavimas. Kaip žinia, atstumas, išties, nemažas – daugiau kaip 80 kilometrų. Kelionės išlaidų kompensavimo mechanizmo numatytų kompensacijų greičiausiai nepakaks net ir darbuotojams kooperuojantis ir važiuojant į darbą keliese. Tokiu atveju turėtų būti organizuojamas centralizuotas pervežimas, už kurį būtų apmokama iš įstaigos lėšų. Darbuotojai nusprendė palaukti, kol bus išspręstas šis klausimas ir tik tada nuspręsti, ar sutiks persikelti dirbti į kitą vietovę“, - po susitikimo sakė VA ITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Darbuotojai taip pat domėjosi, ar pasikeitus darbo vietai, pareigybėms, keisis jų atlyginimas. Vadovybė tiek į pervežimo, tiek į darbo užmokesčio klausimus konkrečių atsakymų pateikti negalėjo. V. Lamauskas Laisvės atėmimo vietų ligoninės personalo vadovei pasiūlė suorganizuoti darbuotojų apklausą dėl perkėlimo į kitą vietovę, tačiau tai daryti tik jau turint konkrečius atsakymus. Profesinės sąjungos atstovas taip pat pasiūlė suteikti galimybę darbuotojams apžiūrėti naujas patalpas prieš priimant konkrečius sprendimus.

Profesinės sąjungos, įstaigos darbuotojai ir vadovybė sutarė, kad bus suorganizuotas pakartotinis susitikimas, kuriame bus sprendžiami pervežimo ir atlyginimų klausimai.

VA ITĮPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash