Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 09:20   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Profesinė sąjunga prašo peržiūrėti Viešojo saugumo tarnybos kolektyvinę sutartį

2016-05-11

Praėjusią savaitę Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjungos (VA ITĮPS) pirmininkas Vytautas Lamauskas ir atstovas Andrėjus Jurevičius buvo susitikę su Viešojo saugumo tarnybos atstovais dėl kolektyvinės sutarties nuostatų atnaujinimo.

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalioja naujos redakcijos Vidaus tarnybos statuto nuostatos, reguliuojančios 40 valandų darbo savaitės režimą.

Pareigūnai negalės dirbti ilgiau kaip 40 valandų per savaitę. Maksimaliai įskaitant viršvalandžius, kurių negalės būti ne daugiau nie 180 valandų per metus, bus galima dirbti ne daugiau nei 48 valandas per savaitę. Nustatytas funkcijas nepertraukiamai atliekantiems pareigūnams, dirbantiems ne ilgesnėmis kaip 24 valandų trukmės pamainomis, galės būti taikoma suminė darbo laiko apskaita. Šių pareigūnų vidutinis darbo laikas per 7 dienų laikotarpį, įskaitant viršvalandžius, neturės viršyti 48 valandų. Tuo tarpu nepertraukiamo poilsio tarp darbo dienų laikas privalės būti ne trumpesnis kaip 24 valandos. Suminės darbo laiko apskaitos laikotarpio trukmė negalės būti ilgesnė negu 4 mėnesiai.

Dėl pasikeitusių nuostatų, anot V. Lamausko, būtina peržiūrėti ir koreguoti kolektyvinę sutartį. Buvo sutarta, kad artimiausiu metu profesinė sąjunga pateiks kolektyvinės sutarties nuostatas, kurias reikėtų koreguoti, bus suorganizuotos konsultacijos ir iki liepos 1 d. įvykdyti reikiami pakeitimai.

VA ITĮPS informacija 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash