Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 04:48   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Atsakymas Lietuvos policijos profesinei sąjungai dėl šarvuotų liemenių dėvėjimo

2016-06-01

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) gegužės mėnesį iškėlė klausimą dėl naujos šarvuotų liemenių dėvėjimo tvarkos. Atsakymą pateikia Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas: „šarvuotas liemenes privaloma dėvėti nuolat“:

Į įvykius reaguojantys policijos pareigūnai nuolat patenka į kritines situacijas, o šarvinės liemenės yra skirtos apsaugoti jų sveikatą ir gyvybę.

Informuojame, kad 2016 m. gegužės 11 d. policijos generalinis komisaras pakeitė nuostatą ir dabar visi policijos patruliai privalo nuolat dėvėti šarvines liemenes. Iki šiol dėvėti šarvines liemenes buvo privaloma tik sustiprinto patrulių ekipažo pareigūnams, o ne visiems policijos patruliams.

Anksčiau galiojęs nurodymas buvo susijęs su teroristiniais aktais, įvykdytais Prancūzijos Respublikoje, jo galiojimas turėjo būti terminuotas, tačiau augant socialinei įtampai Europoje (įvykiai Belgijoje ir Ukrainoje) bei siekiant tinkamai reaguoti į AMOK situacijas (spontaniškas agresijos proveržis panaudojant ginklus) Policijos departamente buvo priimtas sprendimas pratęsti nurodymo galiojimą iki atskiro sprendimo.

Priimant šį sprendimą buvo atsižvelgta į kitų Europos valstybių patirtį (Didžiosios Britanijos, Danijos, Estijos ir kitų), kai viešąją tvarką užtikrinantys policijos pareigūnai šarvines liemenes tarnybos metu privalo dėvėti nuolat.

Tyrimai dėl policijos ekipuotės dėvėjimo poveikio policijos pareigūnų sveikatai ar darbo efektyvumui atliekami nebuvo.

LPPS kreipimąsi rasite čia

LPPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash