Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 27, Sekmadienis 09:24   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai: parengtas Vadovybės apsaugos įstatymo projektas akivaizdžiai prieštarauja Konstitucijai ir tarptautinei teisei

2016-06-06

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) nuomone parengtas Vadovybės apsaugos įstatymo projektas ne tik neatitinka šalies politikos teisėsaugos srityje krypčių, tačiau ir prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai bei tarptautinės teisės normoms. Tokiomis savo abejonėmis pareigūnai raštu pasidalino su Prezidentūra, Seimo atstovais, Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi ir vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku. NPPSS atstovai prašo kuo skubiau stabdyti šio Seime dar neįregistruoto įstatymo projekto priėmimą, o taip pat išsiaiškinti ir visuomenei atskleisti šio įstatymo projekto autorius.

Vytautas Lamauskas, NPPSS tarybos narys, sako galintis įsivaizduoti panašias įstatymo normas nebent Baltarusijoje, Rusijoje ar Šiaurės Korėjoje, tačiau jokių būdu ne Europos Sąjungos šalyje. 

"Neįsivaizduoju kaip toks įstatymas derėtų su mūsų šalies Konstitucija, kuri garantuoja kiekvieno žmogaus teisę į žodžio laisvę. Šio įstatymo nuostatos draustų pareigūnams piketuoti, viešai kritikuoti valstybės paskelbtą ir vykdomą politiką, kelti bet kokius politinius reikalavimus, kurti profesines sąjungas ar būti jų nariais", - teigė V. Lamauskas. 

Anot jo, NPPSS informaciją apie rengiamo įstatymo nuostatas jau pateikė ir EuroCop organizacijai, vienijančiai 35 pareigūnų profesines sąjungas visoje Europoje.

Be to, net ir iš įstatymo projekto pašalinus pareigūnų žodžio ir kitas laisves ribojančias nuostatas, abejonių kelia paties įstatymo reikalingumas. 

"Man tai primena VAD vadovybės bandymus susikurti savo nedidelę kunigaikštystę. Nesuprantu kam iš viso reikalingas toks įstatymas. Juk mes turime pernai priimtą Vidaus tarnybos statutą, kuris ir reguliuoja panašius klausimus. Taip, prieš kurį laiką buvo minčių turėti, pavyzdžiui, atskirą Policijos veiklos įstatymą. Visgi po ilgų diskusijų buvo priimtas sprendimas, jog visi pareigūnai - policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai - turėtų tarnauti pagal tas pačias Vidaus tarnybos statuto nuostatas. Tačiau Vadovybės apsaugos įstatymo projekto rengėjams tai akivaizdžiai nepatinka ir jie nori būti lygesni už kitus", - aiškino V. Lamauskas. 

Pasak NPPSS atstovo, ne mažiau svarbi yra ir finansinė tokio įstatymo įgyvendinimo pusė. "Tai kainuotų papildomai. Kol kas sunku pasakyti kiek - bent jau aš niekur nemačiau panašių vertinimų. Todėl labai tikiuosi, kad Vyriausybei pakaks sveiko proto stabdyti šį projektą. Juolab, kad panašių idėjų mes nematome Vyriausybės programoje. O tai, kad paskubomis atlikti panašūs darbai dažniausiai padaro daugiau žalos nei naudos, mes jau matėme iš peripetijų, susijusių su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir Migracijos departamento reformomis". (A.Didžgalvio nuotr., delfi)

 

Nacionalinio pareigūnų

profesinių sąjungų susivienijimo informacija

 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash