Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 04:51   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Nuo liepos įsigalioja Vidaus tarnybos statuto nuostata dėl 40 valandų darbo savaitės

2016-06-07

Vakar Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) įvyko ministerijos atstovų, VRM pavaldžių įstaigų ir pareigūnų atstovų susitikimas, kuriame buvo aptartas pareigų 40 valandų darbo rėžimas ir pasirengimas jį įgyvendinti. 40 valandų darbo savaitės nuostata yra įtvirtinta pernai priimtame Vidaus tarnybos statute ir turi būti įgyvendinama nuo šių metų liepos 1 dienos.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel sako, kad tokios darbo savaitės trukmės įtvirtinimas įstatyme buvo sveikintinas žingsnis, dabar belieka šią nuostatą sėkmingai įgyvendinti praktikoje. Tokios pat pozicijos, pasak jo, laikosi ir dabartinė Vidaus reikalų ministerijos vadovybė. 

„Vakar vykusiame susitikime buvo galima išgirsti įvairių nedrąsių interpretacijų, kad galbūt ne visos teisėsaugos sistemos įstaigos yra tinkamai pasirengusios šios nuostatos įgyvendinimui. Visgi aš norėčiau pabrėžti, kad diskusijų apie darbo savaitės trukmę laikas jau seniai baigėsi ir dabar įstaigų vadovai turi pasirūpinti, kad įstatymo nuo liepos 1 dienos būtų laikomasi“, - sako V. Banel. 

Jis taip pat akcentuoja, kad dėka šios nuostatos įgyvendinimo šiek tiek išaugs kai kurių pareigūnų pajamos, tačiau tai nėra darbo užmokesčio didėjimas, o tiesiog teisingas atlygis už atliktą darbą. 

"Esant ypatingom situacijom ar trūkstant pareigūnų vienoje ar kitoje vietoje, ten dirbantys žmonės galės dirbti 42, 44 ar tas pačias 48 valandas per savaitę. Tačiau laikas, viršijantis numatytą 40-ies valandų ribą, jau bus vertinamas kaip viršvalandžiai ir turės būti atitinkamai atlygintas. Anksčiau pareigūnams už papildomą darbą mokama nebuvo, tiesiog buvo kompensuoja, pavyzdžiui, papildomomis išeiginėmis dienomis. Tokios situacijos nuo liepos pradžios nebebus priimtinos", - aiškina NPPSS vadovas. 

Anot NPPSS atstovų, 40 valandų darbo savaitė yra visuotinai priimtina norma, galiojanti praktiškai visose Europos Sąjungos valstybėse. 

„Panašu, kad mes mažais žingsniai vejamės europiečius. Visgi dabar labai svarbu, kad ši įstatymo norma pas mus kuo greičiau taptų tvirta taisykle ir būtų įgyvendinama be jokių interpretacijų. Visose be išimčių statutinėse įstaigose - policijoje, pasienyje, pas ugniagesius-gelbėtojus. Tam reikalinga ir veikianti kontrolės sistema“, - teigia V. Banel. 

40 valandų trukmės darbo savaitės nuostatos įgyvendinimas 2017 metais papildomai kainuos maždaug 10 mln. eurų. 

NPPSS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash