Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 00:16   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

VA ITĮPS prašo panaikinti įsakymą, kuriuo patvirtinti Ukmergės raj. PK pareigybių aprašymai

2016-06-13

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (AVPK) ir Policijos departamentą (PD) su prašymu panaikinti 2016 m. gegužės 18 d. priimtą Vilniaus AVPK įsakymą, kuriuo patvirtinti Ukmergės raj. policijos komisariato pareigybių aprašymai.

Anot VA ITĮPS atstovų, įsakymu buvo patvirtinti nauji pareigybių aprašymai, kurie galimai turės (kai kuriais atvejais jau turi) neigiamų pasekmių pareigūnų teisėms ir teisėtiems interesams. Tokiu būdu buvo pažeistos Vilniaus AVPK kolektyvinės sutarties nuostatos, kuriomis numatoma: rengdamas sprendimus dėl norminių teisės aktų, susijusių su darbuotojų darbo sąlygomis ir socialinėmis garantijomis, priėmimo, darbdavys įsipareigoja iš anksto informuoti ir konsultuotis su profesine sąjunga.

Pareigybės aprašymas kartu su įsakymu apie paskyrimą į pareigas yra iš esmės darbuotojo darbo sutartis, kuri apibrėžia, kokias kompetencijas pareigūnas privalo turėti, kokias funkcijas atliks, už ką bus atsakingas. Vilniaus apskr. VPK viršininko įsakymu darbuotojų pareigybių aprašymai turi būti derinti ir aptarti su profesinių sąjungų atstovais bei pačiais pareigūnais. Pažymėtina, kad darbdavys negali savavališkai keisti pareigybių aprašymų. Pareigybių aprašymuose gali būti esminiai ir neesminiai pakeitimai. Esminiai yra darbo vietos (ne adresas ar kabinetas, o struktūrinis padalinys, su juo susijusi veiklos teritorija), atliekamos funkcijos (paprastai apibrėžiamos per specialybę, pavyzdžiui, tyrėjas, patrulis, būrio vadas, ir detalizuojamos pareigybės aprašyme), darbo užmokestis (pareiginės algos koeficientas). Pareigūnai ne tik nebuvo supažindinami su naujai patvirtinamų pareigybių aprašymų projektais, jų keitimo tikslu ir pagrindu, bet ir yra raginami kuo greičiau pastaruosius pasirašyti. VA ITĮPS nuomone, tokia situacija nėra suderinama nei su Darbo kodekso, nei su Kolektyvinės sutarties nuostatomis.

VA ITĮPS reikalauja panaikinti įsakymą ir įvykdyti sprendimą dėl įsakymo priėmimo tik įvykdžius konsultacijas su Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. PK darbuotojų atstovais, informavus apie būsimą pareigūnų pareigybių pakeitimą ir įvertinus jų reikalingumą ir būtinumą.

VA ITĮPS informacija                     


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash