Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 16:36   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai: nesitaikstysime su Utenos apskr. vyriausiojo policijos komisariato vadovybės grasinimais

2016-06-15

Šių metų birželio pr. Utenos apskr. vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) darbuotojai gavo tiesioginių vadovų laiškus su perspėjimais. Vadovai įspėja: jei tarnybinio patikrinimo išvados apskundimą laimės Utenos AVPK, teismo išlaidas turės padengti patys pareigūnai. Profesinės sąjungos tokią poziciją vertina kaip siekį įbauginti pareigūnus, sukelti įtampą ir priversti nesinaudoti teise ginti savo interesus teisme

Pareigūnų atstovai raštu kreipėsi į Policijos departamentą su prašymu svarstyti tokius vadovybės veiksmus Tarnybinės etikos komisijoje ir apie priimtus sprendimus informuoti profesinę sąjungą.

„Manome, kad toks Utenos AVPK vadovybės netiesioginis spaudimas prasilenkia tiek su pagrindiniais vidaus tarnybos principais, tiek su pareigūno etikai taikomais reikalavimais, numatytais Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekse. Kodekse apibrėžta, kad policijos pareigūnų tarpusavio santykiai grindžiami be kita ko lygiateisiškumu, tolerancija, negali būti varžomos pareigūnų teisės ar teikiamos privilegijos. Kita vertus, yra privalu vengti tiesioginio ar netiesioginio priekabiavimo formų, sukuriančių bauginančią, priešišką aplinką, o kiekvienas asmuo turi teisę į savo nuomonę visais klausimais“, – sako  Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas (LR ITĮPS), teisininkas Tomas Vaitkunskas.

LR ITĮPS poziciją palaiko ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS), kuriai vadovaujanti Roma Katinienė teigia, kad įvykiai Utenos AVPK kelia nerimą. „Utenos AVPK viršininko nurodymai labiau primena Baltarusiją ar Rusiją, o ne statutinę tarnybą. Baisiausia ne tai, kad duodami tokie nurodymai įbauginti pareigūnus, kurie turi teisę, siekia  ginti teisėtus interesus ir skųsti paskirtą tarnybinę nuobaudą, bet pats vadovo elgesys ir mąstymas. Šiuo klausimu būsiu kategoriška – vadovams su tokiu „mąstymu“ organizacijoje, siekiančioje aukštų valdymo standartų, ne vieta. Sieksime, kad Utenos AVPK vadovų iniciatyvos būtų įvertintos atitinkamose instancijose“. 

Žmonės, pasirinkdami vidaus tarnybą, gali teisėtai tikėtis, kad valstybė užtikrins jos pačios nustatytas pareigūnų teises. Viena iš jų – teisė ginčyti tarnybinių nuobaudų paskyrimą aktų nustatyta tvarka. Profesinės sąjungos žada siekti, kad Utenos atvejis būtų tinkamai įvertintas, o ateityje tokioms iniciatyvoms būtų užkirstas kelias.

LR ITĮPS ir LPPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash