Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 05:00   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

V. Bakas. Ar „trolinti“ darbuotojus – oficiali socialdemokratų pozicija?

2016-06-19

Jaunas ir perspektyvus (taip kartais kalbama) socialdemokratas nusprendė „patrolinti“ tokį Julių Panką, kreipdamasis į vieną geidžiamiausių prekybos tinklų Lietuvoje su klausimu, ar jų darbuotojo J. Pankos požiūris į homofobiją atitinka įmonės poziciją.

Psichologai ir pedagogai aiškina vaikams, kuo skiriasi skundimas nuo pranešimo apie blogą poelgį. Skundimas yra tada, kai siekiama pakenkti žmogui, kuris įskundžiamas. Pranešimas apie blogą poelgį yra tada, kai prašoma pagalbos ar norima padėti kitam žmogui pasitaisyti. Visuomenė, kaip matėme, išsyk suabejojo, ar jaunasis Sergejus Tichomirovas norėjo padėti J. Pankai. Situacija, mano nuomone, labiau panaši į pasiūlymą oponentą užmėtyti akmenimis, o ne argumentais. Juk akivaizdu, kad po tokio politiko ir vykdomosios valdžios atstovo (S. Tichomirovas yra teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėjas, LSDP narys ir netgi kandidatas į Seimą) komentaro ir spaudimo prekybos tinklui sprendimas galėjo būti ir kitoks. Žmogus galėjo tiesiog netekti darbo. 

Darbo kodekso 129 straipsnyje teigiama, kad negali būti teisėta priežastimi darbo santykių nutraukimas dėl žmogaus įsitikinimų. Žmogaus poelgis, kai jis kviečia nusipirkti ir užsidėti marškinėlius su užrašu „TAIP. AŠ HOMOFOBAS“, mano įsitikinimu, atitiko Lietuvos Konstitucijos 25 straipsnį, kuris laiduoja teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Sunku patikėti, kad šių nuostatų nežino teisingumo ministro patarėjas. Nežino ar tik „nežino“?

Panašu, kad politinėje kovoje dėl valdžios visos priemonės yra pateisinamos. Socialdemokratai – nesvarbu, jaunas ar senas - turėtų atstovauti darbuotojus, ginti juos nuo persekiojimo, o ne inicijuoti mobingo kampanijas.

Tuo metu J. Panka, inicijavęs homofobų liustracijos aktą, atsidūrė ties riba, už kurios yra masiniai pogromai ir kitaminčių persekiojimas. Jis turėtų prisiminti laikus, kai pats buvo persekiojamas už savo mitingus ir įsitikinimus skleidžiant tautiškumą. Juk tautiškumo idėjos nieko bendro neturi su homofobija. Bet istorijos rezultatas neblogas - pasiūlymas užmėtyti akmenimis mitingo dalyvius ir patį J. Panką baigėsi nesėkmingai. „Lidl“ poelgis vertas metų socialinės atsakomybės nominacijos. Jei dar paaiškėtų, kad pas juos yra gerbiamos kasininkės, galima būtų sakyti, kad nutiko nedidelis stebuklas, kad Lietuvą atranda kokybiškas kapitalas.

Man kyla klausimas, ką darytų socialdemokratų partija, jei prekybos tinklas nuspręstų atleisti darbuotoją? Šioje situacijoje aš visgi laukčiau oficialios socialdemokratų reakcijos. Ne tam, kad kažką norėtųsi įskųsti, o tam, kad kažkas padėtų paklydusiam jaunajam socdemui ir kandidatui į Seimą pasitaisyti. O patiems socialdemokratams - prisiminti savo vertybes bei dar kartą jas apsvarstyti.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/v-bakas-ar-trolinti-darbuotojus-oficiali-socialdemokratu-pozicija.d?id=71571522


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash