Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 02:21   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

LAASDPS palaiko Aplinkos ministerijos prašymą 2017 m. skirti sistemai daugiau lėšų

2016-06-22

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) kreipėsi į Vyriausybę dėl Aplinkos ministerijos (AM) pateiktų papildomų biudžeto asignavimų 2017 metams ir išreiškė palaikymą AM.

Dar 2014-aisiais įsigaliojo Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta pareigūnų teisė ne darbo metu nustatyta tvarka būti pasirengusiu ir bet kuriuo metu pradėti vykdyti kontrolę. Už nurodytų funkcijų vykdymą mokama 10 proc. pareiginės algos kompensacija, o išvykus į įvykio vietą – mokamas darbo užmokestis. Dėl to padidėjo visuomenės pasitikėjimas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnais, Aplinkos ministerija, išaugo išaiškintų pažeidimų skaičius.

„Pakeitimai pareikalavo ne mažų finansinių išteklių. Kiekvieną dieną būdrauja 128 aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, vien jiems reikia daugiau nei 900 tūkst. eurų per metus, įskaitant darbo užmokestį ir socialinį draudimą. Visiems lėšų nepakanka, todėl dėl būdravimo nukenčia AM pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, darbo užmokestis. Planuojant 2017 metų AM skiriamus asignavimus būtina įvertinti ne tik padidėjusį ministerijos finansavimo poreikį dėl būdravimo ir reagavimo į įvykius ne darbo metu, bet ir būtinybę užtikrinti konkurencingą ir tolygų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokestį“, - LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

Profesinė sąjunga pažymi, kad AM pavaldžių įstaigų vidutinis valstybės tarnautojo darbo užmokestis nuo 2013 m. pakilo vos 5 eurais (2015 m. vidutinis darbo užmokestis – 828,8 Eur neatskaičius mokesčių). Tuo tarpu Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos valstybės tarnautojų darbo užmokestis yra vienas žemiausių sistemoje ir 2016 metais, numatoma, sieks tik 514 eurų neatskaičius mokesčių.

Profesinės sąjungos nuomone, papildomų lėšų neskyrimas būdravimo ir reagavimo į įvykius ne darbo metu funkcijoms vykdyti nesudaro prielaidų AM pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų ir asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokesčio kėlimui ir vienodinimui. „Tokie ir panašūs veiksniai mažina tarnybos patrauklumą ir demotyvuoja valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis“, - įsitikinęs V. Laukys.

LAASDPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash