Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 08:17   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

VAD pareigūnai ruošiasi aktyviai ginti savo teisėtus interesus teismuose

2016-06-28

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai dėl problemų departamente rengiasi ginti savo teises teismuose. Anot profesinės sąjungos, VAD nesilaiko teisės aktų reikalavimų dėl maksimalios darbo laiko normos, jos skaičiavimo ypatumų ir tokiu būdu neapskaito ir neapmoka už pareigūnų dirbtų viršvalandžius.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkė Donata Dapkutė sako, kad pareigūnai ketina teikti skundus dėl savaitės darbo laiko normos, kuri būtų ne didesnė kaip 48 val.per 7 dienas (savaitę), kelti klausimą dėl 7 dienų skaičiavimo laikotarpio. Darbuotojai skaičiuoja savo viršvalandžius, pagal kuriuos su teisininkų pagalba rengiami ir teikiami skundai.

„Pastaruoju metu pastebime, kad pareigūnai vis aktyviau gina savo teisėtus interesus teismuose.  Džiugina tai, kad žmonės nusprendė nebetylėti ir savo interesus ginti teisėtomis priemonėmis. Turime žinių apie absurdiškus atvejus, kuomet pareigūnai buvo priversti dirbti po 70-80 val. per savaitę, o viršvalandžiai už savaitės darbo laiko normos viršijimą mokami nebuvo. Tokiu būdu VAD vadovybė interpretuoja įstatymą. Pareigūnų teisių pažeidinėjimas anaiptol neprideda motyvacijos darbuotojamas, atvirkščiai – kyla vis didesnis pareigūnų nepasitenkinimas darbo organizavimu, darbo sąlygomis, atlyginimus“, - teigia Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos l.e.p. Vitalijus Jagminas.

Profesinės sąjungos atstovai priduria, kad VAD viena iš keletos statutinių organizacijų, kurioje nepuoselėjami kolektyviniai santykiai. VAD vadovybė ignoruoja kolektyvinių santykių atsiradimą, kuria teisės aktus, užgožiančius žodžio laisvę, o tai, anot VA ITĮPS, pagrindinė priežastis, kodėl profesinės sąjungos ne tik, kad nepasirašė šakinės kolektyvinės sutarties, bet net nepradėjo kolektyvinių derybų.

Jau anksčiau rašėme apie tai, kad parengtas Vadovybės apsaugos įstatymo projektas akivaizdžiai prieštarauja Konstitucijai ir tarptautinei teisei 

VA ITĮPS informacija

 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash