Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 27, Sekmadienis 11:07   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

VRM pateikė išaiškinimą dėl važiavimo išlaidų kompensavimo

2016-07-07

Prieš kurį laiką Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) dėl važiavimo išlaidų kompensavimo, nes tai reglamentuojantį teisės aktą kai kurios įstaigos interpretavo savaip. VRM pateikė savo nuomonę dėl važiavimo išlaidų apskaičiavimo ir automobilio eksploatavimo didesniame nei 100 000 gyventojų turinčiame mieste.

Primename, kad LPPS turi informacijos, kad kai kurios policijos įstaigos apskaičiuojant važiavimo išlaidas 35 proc. atimdavo, tačiau 10 proc., kaip numatyta, nepridėdavo. Didžiausią nuostolį patyrė didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio AVPK - darbuotojai.

Profesinė sąjunga prašė VRM pateikti išaiškinimą apie važiavimo išlaidų apskaičiavimą ir, įvertinus Tvarkos punktų reglamentavimą, nurodyti: kaip (kokia tvarka didinant ar mažinant) turėtų apskaičiuojama pareigūnams išmokėtina važiavimo išlaidų kompensacijos suma, kai pastarasis į tarnybą ir/ar iš jos vyksta automobilis su dyzeliniu varikliu (ar kiti Tvarkos 15 p. numatyti automobiliai) ir jis eksploatuojamas didesniame nei 100 000 gyventojų turinčiame mieste; ar automobilis su dyzeliniu varikliu bus laikomas eksploatuojamu didesniame nei 100 000 gyventojų turinčiame mieste, jei pareigūno gyvenamoji vieta yra ne paties miesto teritorijoje, tačiau atstumu, ne tolimesniu nei 50 km nuo miesto centro (miesto rajono gyvenvietėje), kai visi socialiniai ir ekonominiai pareigūno ryšiai (mokyklos ir pan.) yra mieste.

VRM išaiškinimas dėl važiavimo išlaidų apskaičiavimo

Pareigūno važiavimo asmeniniu transportu išlaidų dydis skaičiuojamas pagal formulę, nustatytą tvarkos apraše. Naudojant automobilius su dyzeliniais varikliais, hibridinius automobilius, elektromobilius ar vietoj benzino naudojant suskystintas naftos dujas,apskaičiuotos važiavimo išlaidos mažinamos 35 procentais. Tais atvejais, kai transporto priemonė eksploatuojama mieste, kuriame gyventojų skaičius yra didesnis kaip 100 000, ir žiemos laikotarpiu (gruodžio–vasario mėn.), važiavimo išlaidos abiem minėtais atvejais didinamos po 10 proc. skaičiuojant nuo apskaičiuotų važiavimo išlaidų.   

VRM išaiškinimas dėl automobilio eksploatavimo didesniame nei 100 000 gyventojų turinčiame mieste

Apraše nustatyta, kad apskaičiuotos važiavimo išlaidos didinamos 10 procentų transporto priemones eksploatuojant miestuose, kuriuose gyventojų skaičius yra didesnis kaip 100 000. „Kaip matyti, esminė šios normos nuostata yra transporto priemonės eksploatavimas atitinkamame mieste, nenurodant intensyvumo, t. y. ar visą laiką eksploatuojama atitinkamame mieste, ar tik tam tikrą laiką. Atsižvelgdami į tai, manome, kad tuo atveju, jeigu nors dalis maršruto į pareigūno tarnybos vietą ir iš jos yra mieste, kurio gyventojų skaičius yra didesnis kaip 100 000, važiavimo išlaidos turi būti didinamos 10 procentų. Tuo atveju, kai pareigūno tarnybos vieta arba gyvenamoji vieta nėra mieste, kurio gyventojų skaičius yra didesnis kaip 100 000, o minėto miesto teritorija į maršrutą įtraukiama tyčia, važiavimo išlaidos neturi būti didinamos“, - rašoma Vidaus reikalų viceministro Artūros Norkevičiaus pasirašytame rašte.

LPPS  gautą VRM išaiškinimą kartu su prašymu užtikrinti jo laikymąsi planuoja persiųsti visoms policijos įstaigoms.

LPPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash