Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 16:24   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Profesinė sąjunga aiškinasi, kodėl atvykę gesinti gaisro žūsta ugniagesiai

2016-07-07

Prieš kurį laiką Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir galbėjimo departamento (PAGD) direktorių Remigijų Baniulį su prašymu pateikti informaciją apie atliktus ar atliekamus tyrimus, kurių metu būtų išsiaiškinamos nelaimingų atsitikimų, kuriuose žūsta ugniagesiai, aplinkybės, priežastys ir prevencinės priemonės.

NPPSS atkreipė dėmesį, kad panašaus pobūdžio nelaimės persekioja ugniagesius, todėl labai svarbu išsiaiškinti nelaimių priežastis ir, jei įmanoma, numatyti priemones, kuriomis tam būtų užkirstas kelias. Šių metų birželio pradžioje atvykęs į gaisrą Vilniaus r. mirė keturiasdešimtmetis Paberžės komandos ugniagesys. 2014-ųjų vasarą panašiomis aplinkybėmis mirė gesinti gaisro atvykęs panašaus amžiaus Kretingos r. ugniagesys. Dar anksčiau – 2011 m. – Šakių r. atvykęs į įvykio vietą mirė 52 m. ugniagesys.

Be to, 2016 m. vasario 10 d. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Kenksmingų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos aprašą.

PAGD direktoriaus R. Baniulio pasirašytame atsakyme teigiama, kad NPPSS raštas buvo persiųstas įstaigoms pagal kompetenciją (Vilniaus rajono, Šakių rajono ir Kretingos rajono savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms), nes, vadovaujantis Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymu, už darbuotojų saugą ir sveikatą darbe atsako darbdavys, todėl departamentas negali tirti šių nelaimingų atsitikimų.

Departamentas informavo, kad 2016 m. birželio 30 d. Seime buvo pritarta Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimams (Priėmimas į savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų pareigos, atleidimas iš jų ir šių darbuotojų sveikatos, fizinio pasirengimo ir kvalifikacijos tobulinimas). Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesiams taikomi įstatymo pakeitimai  ir po poįstatyminiai teisės aktų reikalavimai, tikimasi, leis sumažinti nelaimingų atsitikimų gesinant gaisrus skaičių.

NPPSS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash