Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 08:33   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Naujos pareigūnų atsakomybės: specialiais įrankiais gelbės gyvybes

2016-07-18

Policijos pareigūnai vežiosis specialius įrankius, kad atvykę pirmi į nelaimės vietą, galėtų suteikti pagalbą automobilyje prispaustiems arba skęstantiems žmonėms. Profsąjungos labai neprieštarauja, tik prašo pareigūnams neužkrauti per daug atsakomybės. Dauguma kalbintų žmonių visgi norėtų, kad policininkai dirbtų savo darbą, ugniagesiai ir medikai savo.

Visą Lietuvą sukrėtė protu sunkiai suvokiama tragedija, kai tėvas du savo vaikus įmetė į šulinį ir pasmerkė mirčiai. Į įvykio vietą pirmi atvyko policijos pareigūnai, tačiau dar gyviems mažyliams niekuo padėti negalėjo, nes neturėjo jokių įrankių. Tokių atvejų kai yra iškviečiama tik policija, o paaiškėja, kad reikia ir ugniagesių pasitaiko dažnai. Policija ketina pareigūnus panašiems atvejams aprūpinti atitinkamais įrankiais -lynais, karabinais, karpymo žnyplėmis, laužtuvais, kirviais, kad esant reikalui būtų galima padėti į bėdą patekusiems žmonėms.

Pareigūnų profsąjunga sako, kad pati idėja yra gera, įrankiai pareigūnams pravers, tačiau policininkams neturi būti užkrauta per daug atsakomybės.

,,Tikrai mes neturime nueiti tuo keliu, kad policininkas arba pasienietis turi tapti tas universalus kareivis, kuris lystų visur, į kiekvieną skylę, į kiekvieną šulinį ir t.t., kas be ko prie šitų įrankių priemonių turi būti ir apmokomi žmonės, turim aiškiai pasakyti, kad pilietis galėtų žinoti kokios pagalbos jis tikisi ir kokią pagalbą jis gaus, gali būti nestandartiniai atvejai,‘‘ – sakė Vladimiras Banelis.

Kai kurie kalbinti vilniečiai mano, kad prieš tai pareigūnus reikėtų gerai apmokyti, kaip elgtis su duodamais įrankiais.

,,Aš manau, kad kiekvienas turėtų dirbti pagal savo kompetenciją, jeigu pareigūnams būtų privaloma tokias funkcijas atlikti, tai jie turėtų būti specialiai ir apmokyti ir na ir t.t., tada būtų galima reikalauti, dabar... jeigu stengiamasi padėti, tai visom įmanomomis galimybėm bet.... nežinau ką dar pasakyti. Žodžiu reikia kompetencijos, reikia apmokyti. Taip, reikia apmokyti,‘‘ – sakė vilnietis.

Policija ramina - be specialių apmokymų pareigūnai į tarnybą nebus pasiųsti.

,,Apmokymai be abejo, jei bus atitinkama įranga, bus pareigūnai apmokyti ta įranga naudotis ir tinkamai naudotis, o be abejo tam reikia specifinių žinių,‘‘ – sakė S. Kazlauskas, Laikinasis viešosios policijos skyriaus vadovas.

Policija turi per aštuonis šimtus automobilių, tačiau vienu metu patruliuoja apie trys šimtai. Bus siekiama, kad specialias priemones, kurių gali prireikti gelbstint žmones, turėtų kiekvienas patruliuojantis policijos automobilis.

Plačiau – reportaže:http://www.alfa.lt/straipsnis/50053668/naujos-pareigunu-atsakomybes-specialiais-irankiais-gelbes-gyvybes#ixzz4EkgKTqYB


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash