Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 06:20   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Kodėl pareigūnų atlyginimai didėja nevienodai

2016-07-18

Neseniai rašėme apie tai, kaip kis pareigūnų atlyginimai nuo 2016 m. liepos ir 2017 m. sausio. Sulaukėme nemažai klausimų apie tai, kodėl vienai sistemai priklausančiose tarnybose atlyginimai keičiasi nevienodai.

Iš esmės taip yra todėl, kad tarnybos, būdamos asignavimų valdytojomis, turėjo teisę pasirinkti skirtingus programos „1000“ įgyvendinimo būdus ir tempą. Todėl klausimus apie tai, kodėl buvo pasirinktas vienoks ar kitoks kelias ar tempas, rekomenduojame adresuoti konkečių tarnybų administracijai.

Kalbant apie mūsų pateiktame grafike skurdžiausiai atrodančią Valstybės sienos apsaugos tarnybą, gavome informacijos, kad pateikti skaičiai yra tik projektiniai, šiuo metu vyksta diskusijos vadovų lygmeniu ir artmiausiu metu bus pateikta patikslinta informacija. VSAT negali taip ženkliai išsiskirti iš kitų sistemai priklausančių tarnybų, tikimės, kad naujai gauti skaičiai tai tik įrodys.  

Jau eilę metų giname ir atstovaujame pareigūnų interesus, aiškiai deklaruojame savo siekius didinti pajamas, gerinti pareigūnų socialines garantijas, spręsti aprūpinimo, kvalifikacijos kėlimo, saugos ir sveikatos klausimus. Nuėjome ilgą ir sunkų kelią, susitikome ne su viena dešimtimi įvairių įstaigų atstovų, Seimo narių, Vyriausybės darbuotojų. Viso to rezultatas – priimtas Vidaus tarnybos statutas, kuris suteikė įrankius iš esmės visų siekių įgyvendinimui. Visą laiką kėlėme vienodus reikalavimus visoms Vidaus reikalų sistemai priklausančioms tarnyboms. Vienodai su visomis tarnybomis bendravome ir bendradarbiavome, teikėme siūlymus Statuto įgyvendinimo idėjoms.

Dirbame tam, kad pateiktume Jums turimą informaciją, teiktume siūlymus tarnyboms ir padėtume išspręsti bėdas, kylančias dėl netinkamo Statuto normų įgyvendinimo. Planuojame ir toliau laikytis tų pačių siekių, tęsti diskusijas su tarnybų administracija, teikti siūlymus. Ypatingą dėmesį skyrėme ir skirsime toms tarnyboms, kuriose pareigūnų atlyginimai kyla mažiausiai. Pradedantis pareigūnas visose tarnybose privalo uždirbti ne mažiau nei 1000 eurų atskaičius mokesčius, tačiau kartu atlyginimai tolygiai turi kilti ir kitų grandžių pareigūnams.

Estija, Skandinavijos šalys visada buvo tai, į ką siūlėme ir siūlome lygiuotis. Dabartiniai atlyginimų didėjimo tempai kai kuriose tarnybose nėra tokie, kokie galėtų ar norėtume, kad būtų, todėl nuolat siekiame paspartinti vykstančius procesus. 

Visus pareigūnus raginame būti YPATINGAI aktyviais proceso dalyviais – teikite klausimus, siūlymus ne tik mums, bet ir tarnybų administracijoms, kurios yra atsakingos už sėkmingą programos įgyvendinimą. 

Daugiau informacijos rasite ČIA.

NPPSS ir jį vienijančių profesinių sąjungų kolektyvas


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash