Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 08:35   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

LR ITĮPS siūlo keisti pataisos pareigūnų tarnybinės uniformos skyrimo tvarką

2016-07-19

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LR ITĮPS) kreipėsi į Kalėjimų departamentą (KD) su prašymu persvarstyti naujai priimtą „krepšelio“ tvarką pataisos pareigūnų tarnybinėms uniformoms įsigyti. Taip pat prašoma pateikti išsamią informaciją apie kiekvienai pataisos įstaigai šiam tikslui skiriamas pinigines lėšas.

Profesinė sąjunga turi informacijos, kad pareigūnai negali gauti reikiamų uniformos dalių. „Skirtingose pataisos įstaigose skiriama lėšų suma uniformai įsigyti yra skirtingo dydžio. Nepaisant to, kad pareigūnai kasmet pateikia paraišką tarnybinės uniformos dalims gauti, dažniausiai „krepšelio“ lėšų visoms reikiamoms uniformos dalims gauti tiesiog nepakanka. Kiekvienam pareigūnui pagal jo einamas pareigas numatyta tam tikra pinigų suma. Jei pareigūnui tereikia, sakykime, kelnių, tuomet kaip ir viskas gerai, tačiau, kai baigiasi kelių uniformos dalių dėvėjimo terminai, metinės „krepšelio“ sumos tikrai nepakanka“, - aiškina LR ITĮPS pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

Profesinė sąjunga dar prieš priimant naują teisės aktą, numatantį sukurti metinį „krepšelį“ pareigūnų uniformai įsigyti, teikė siūlymus atsisakyti šios idėjos. Anot T. Vaikunsko, buvo akivaizdu, kad įgyvendinant tvarką kils sunkumų. LR ITĮPS vadovas tuomet siūlė bendradarbiauti su Vidaus reikalų ministerija, kalbėti su ministerijos vadovais ir ieškoti būdų, kaip sutaupyti ir supaprastinti procesus.

„Vidaus reikalų ministerija turi jau ne vienerius metus efektyviai veikiančių uniformų išdavimo sistemą, todėl šioje vietoje „išradinėti dviračio“ ir ieškoti savų sprendimų tikrai nebuvo reikalo. Be to, jie turi ir sandėlius, logistikos pajėgumus, kuriais, pagal susitarimą, galėtų naudotis ir KD. Tuo tarpu KD, neturinčiam savo sandėlių, tenka kiekvienu atveju užsakinėti atskiras uniformos dalis, laukti pasiūlymų, vėliau prekių. Jei pareigūnui netinka, pavyzdžiui, batų dydis, tuomet prekes reikia siųsti atgal ir keisti į kitus. Būtų daug paprasčiau atvykti į tam tikrą vietą, pasimatuoti ir išsirinkti tinkamą dydį“, - įsitikinęs T. Vaitkunskas.

LR ITĮPS prašo KD persvarstyti galiojančią uniformų išdavimo tvarką ir ją koreguoti bei nurodyti kiekvienam pataisos pareigūnui pagal grandį skiriamą lėšų kiekį ir jų apskaičiavimo tvarką pataisos pareigūnų tarnybinei uniformai įsigyti. 

LR ITĮPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash