Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 09:17   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai: formuojant 2017 m. biudžetą teisėsaugai turi būti skiriama daugiau lėšų

2016-07-22

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų (NPPSS) susivienijimas kreipėsi į Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių, finansų ministrę Rasą Budbergytę bei vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską. Pareigūnai reikalauja politikų atkreipti dėmesį į teisėsaugos sistemos poreikius formuojant 2017 m. Lietuvos biudžetą.

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad pamatas pokyčiams teisėsaugos sistemoje buvo padėtas dar 2015 m. – priėmus Vidaus tarnybos statutą. 

„Statutas yra tik įrankis, būtinas sukurti stiprią ir efektyvią teisėsaugą Lietuvoje. Tačiau tam, kad statuto nuostatos taptų kūnu, reikalinga užtikrinti tinkamą teisėsaugos finansavimą. Žinau, kad teisėsaugos sistemos įstaigos ieško ir randa vidinių resursų reformos įgyvendinimui, tačiau to nepakanka. Tam reikalingas ir valstybės indėlis. Norime priminti tai politikams, rengiantiems kitų metų valstybės biudžeto projektą”, - sako V. Banel.

Pasak jo, kaimyninėje Estijoje buvo pasirinktas būtent toks kelias: pusę reikiamų lėšų sistema suranda optimizuojant procesus, funkcijas, valdymą, o kitą pusę skiria valstybė. Lietuvos teisėsaugai papildomas finansavimas reikalingas įstatyminių normų – 40 val. darbo savaitės ir laipsnių pakėlimo – įgyvendinimui, pareigūnų darbo užmokesčio didinimui, jų aprūpinimui darbo priemonėmis. 

„Šių metų biudžete teisėsaugai pritrūko bent keliolikos milijonų eurų. Tikiuosi, kad politikai nebetaupys žmonių saugumo sąskaita. Ypač turint mintyje dabartinius su terorizmu Europoje susijusius įvykius bei geopolitinius iššūkius.

Pirmuosius praktinius pokyčių sistemoje rezultatus pareigūnai turi pajusti būtent šiuo metu. Pavyzdžiui, pirminės grandies policininko darbo užmokestis nuo liepos 1 dienos sieks maždaug 600 eurų. Tačiau tai tik pirmas žingsnis. Mes siekiame, kad per kelerius metus pareigūno darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei 1000 eurų. O tam būtinas tinkamas teisėsaugos sistemos finansavimas”, - aiškina V. Banel. 

NPPSS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash