Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 09:31   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai siūlo ne užsiiminėti „raganų medžiokle“, o spręsti teisėsaugos ydas

2016-08-18

Pareigūnų atstovai siūlo atlikti nešališką Vidaus reikalų ministerijos ir pareigūno žūties įvykio tyrimą, į jį įtraukiant profsąjungų, mokslo įstaigų, bendruomenės atstovus. Pagrindinis tikslas turėtų būti ne rasti kaltus, o pasiūlyti sprendimus, kurie užkirstų kelią panašių situacijų pasikartojimui.

Vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko ryžtas rasti atsakingus už Telšių raj. policijos pareigūno žūtį teisėsaugos problemų neišspręs, - įsitikinęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel. Anot jo, ministerijai nereikėtų užsiimti „raganų medžiokle“. Būtina susitelkti  į teisėsaugos sistemos ydų naikinimą.

„Galbūt ministrui atrodo, jog suradus tą, kuris neva privalo prisiimti atsakomybę, situacija pagerės. Deja. Pokyčių policijoje kontekste tokiu būdu bus tik didinimas susipriešinimas. Įvykis tarp pareigūnų pasėjo baimę. Neatmetu, kad policininko profesijos prestižas smuks dar labiau, o pareigūnai ims svarstyti, ar verta priklausyti  sistemai. Visi šie dalykai glaudžiai susiję su  visuomenės saugumu ir gerove“, - mano V. Banel. 

NPPSS nustebino ir Valdančiosios Darbo partijos frakcija, kuri užsimojo iškvosti policijos generalinį komisarą Liną Pernavą, nes policijoje neva vyksta negeri dalykai.

„Vertėtų priminti, kad pats partijos galva Valentinas Mazuronis prie piketuojančių policininkų pažadėjo, kad bus ir Statutas, ir pinigai jo įgyvendinimui. Po kelių valandų Seimo salėje buvo priimtas įstatymas, tačiau reikiamos lėšos taip ir neskirtos“, - teigia NPPSS pirmininkas.

V. Banel primena, kad politinės partijos turi galimybę šalies teisėsauga rūpintis nuolatos, o ne pasinaudojant žmogaus tragedija vykdyti rinkimų kampaniją. NPPSS viliasi, kad Vidaus reikalų  ministerija nedelsiant imsis veiksmų, kad būtų užtikrintas maksimalus pareigūnų saugumas.


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash