Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Lapkričio 01, Sekmadienis 04:05   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai policijos vadovui: neteisingai identifikuojamos istorinės klaidos gali iškreipti ateitį

2016-08-23

Prie policijos ir visos teisėsaugos silpninimo nagus nekart prikišo politikai, - įsitikinę policijos profesinės sąjungos. Anot jų, dar krizės metu buvo kryptingai mažinamas finansavimas, priimami nepalankūs įstatymai.

Praėjusią savaitę generalinis policijos komisaras Linas Pernavas pareiškė, kad esminė klaida buvo padaryta kilus ekonominei krizei 2008-aisiais. Tuomet, imantis masinių taupymo priemonių atsisakyta policijos aprūpinimo, taupyta popieriui, kurui, einant nemokamų atostogų, tačiau, anot komisaro, nebuvo mažinami etatai.

Buvęs Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas mano, kad darbuotojų išlaikymas sistemoje buvo vienas geriausių sprendimų teisėsaugos istorijoje.

„Didžiausia padaryta klaida buvo sumažintas teisėsaugos, kaip ir kitų institucijų finansavimas. Tiek ekonominės krizės, tiek dabartinėje teroro aktų ir migrantų krizės akivaizdoje tokios valstybės kaip Prancūzija, Didžioji Britanija pareigūnų skaičių ne mažina, o didina. Visi puikiai supranta, kad vidinis šalies saugumas yra viena svarbiausių sričių“.

Paklaustas, ar darbo vietose daug miegančių pareigūnų, V. Lamauskas teigia, kad tai vienetiniai atvejai, kurių nereikėtų suabsoliutinti.

„Didžioji dauguma pareigūnų net ir krizės metu nurėžus atlyginimus dorai ir sąžiningai atliko savo pareigas. Žinoma, nemaža dalis neturėjo kitos išeitis ir susirado antrą darbą. Šeimas išlaikyti juk reikia. Ilgą laiką sistema brendo pokyčiams. Buvo daug perteklinių besidubliuojančių funkcijų, pareigūnai nebuvo tinkamai motyvuojami. Kad ir kaip būtų visi pokyčiai privalo vykti, jei nedidinant, tai bent jau nemažinant policininkų skaičiaus“.

Buvęs profesinės sąjungos vadovas dėl policijos sistemos nestabilumo kaltinti pertvarkų nėra linkęs.

„Jei jau norima kažką apkaltinti, reikėtų prisiminti, kas vyko tuomet, kai buvo prarasta policijos akademija, drąstiškai sumažintas policijos mokyklų skaičius bei likusiųjų finansavimas. Svarbu prisiminti, kaip buvo vykdomos reformos. Įtarimai dėl neskairių policijos komisariatų statybų taip ir nebuvo išsklaidyti. Policijoje buvo formuojama nebaudžiamumo politika, o alkoholio vartojimas tapatinamas su tradicijomis. Ar tai kaip  nors susiję su šiuo metu vykdomais pokyčiais“, - retoriškai klausia V. Lamauskas.

Anot jo, tiek Lietuvos policijos vadovas, tiek politikai privalo teisingai identifikuoti istorines klaidas ir užkirsti kelią jų pasikartojimui ateityje. 

VA ITĮPS informacija


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash