Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 07:12   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Pareigūnai kreipiasi į Prezidentę: policijos reforma kelią pavojų žmonių saugumui

2016-09-23

Statutinių pareigūnų profesinės sąjungos kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir kitus aukščiausius šalies vadovus su prašymu atkreipti dėmesį į Policijos departamento vadovų aklai stumiamą policijos reformą. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovų, ši reforma kelia rimtą pavojų ne tik eiliniams policininkams, bet ir paprastiems žmonėms.

Profesinės sąjungos pripažįsta, kad policijos sistema privalo keistis, tačiau dabartinė reforma, o tiksliau tai, kaip ji vykdoma, daro žalą. Prasidėjus reformai, anot pareigūnų, sumažėjo pareigūnų skaičius, ilgainiui jį planuojama dar labiau mažinti. Dėl šios priežasties, prastėja nusikaltimų išaiškinamumo statistika, vis dažniau tarnybos metu žūva ar yra sužaloti pareigūnai.

„Kol kas reforma atrodo gražiai tik Policijos departamento vadovybės ekselio lentelėse ir prezentacijų skaidrėse. Realybė tose Lietuvos miestuose ir vietovėse, kur reformos buldozeris jau pajudėjo, visiškai kitokia. Mes kasdien sulaukiame dešimčių paprastų policininkų skundų, kurie, įgyvendinus naujas tvarkas, yra priversti vykdyti užduotis, kurioms, pavyzdžiui, jie tiesiog nepasirengę. Manau, kad policijos vadovybė elgiasi nesąžiningai, numodama ranka į paprastus pareigūnus ir paprastų Lietuvos žmonių saugumą“, - teigia NPPSS tarybos narė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Pareigūnų kasdienybė: absoliutus chaosas

Profesinės sąjungos teigimu, nemaža dalis paprastų policininkų gyvena visiškoje nežinioje.

„Jie nežino, kas bus rytoj, kur reikės tarnauti ir kokias funkcijas atlikti. Galbūt pareigybė bus apskritai panaikinta. Dalis pareigūnų palieka ar jau paliko tarnybą, todėl dalyje komisariatų bus dar sunkiau sureguliuoti darbo krūvius. Turime pavyzdžių, kai policininkui teko dirbti devyniolika pamainų per mėnesį ir net trylika pamainų iš eilės. Ir mes po to norime, kad toks policininkas būtų fiziškai ir psichologiškai pasirengęs vykti į įvykio vietą ar akis į akį susidurti su nusikaltėliu. Be to, kartais ir komisariatų vadovai leidžia sau pasavivaliauti – keičia darbuotojų funkcijas, grafikus sudarinėja savo nuožiūra“, - situaciją komentuoja R. Katienienė.

Policijos departamento vadovybė tarsi ir pripažįsta, kad ne viskas vyksta sklandžiai, tačiau nedaro nieko, kad neigiamas reformos poveikis būtų kaip galima mažesnis.

„Štai vienas iš policijos generalinio komisaro pavaduotojų neseniai leido sau viešai pareikšti, kad pagrindinė reformos bėda yra ne techniniai ar finansai ištekliai, o policininkų pasirengimas jai. Tačiau ar ne vadovybės reikalas yra parengti savo žmones darbui naujomis sąlygomis? Tačiau Policijos departamento galvos, regis, galvoja, kad tai pačių policininkų reikalas. Man nuoširdžiai įdomu ar vadovybė nesupranta, jog siunčia savo žmones į sveikatai ir gyvybei pavojingas situacijas? Ar tik apsimeta nesuprantanti“, - piktinasi R. Katinienė.

Naujosios darbo tvarkos eiliniams policininkams nesugeba paaiškinti ir daugelis vidurinės grandies vadovų. Todėl NPPSS atstovai įsitikinę - pareigūnai nepasirengę dirbti pagal naują veiklos modelį, o tai neabejotinai kelia sumaištį policijos struktūriniuose padaliniuose.

„Be viso to dar keitėsi daugelio pareigybių aprašymai, pridėta naujų funkcijų. Tikrai ne visi pareigūnai geba atlikti naujai numatytas užduotis, kai kurie neatitinka naujai pareigybei keliamų sveikatos ar fizinio pasirengimo reikalavimų. Ką jau kalbėti apie tai, kad nesirūpinama sauga ir sveikata. Nepasirengęs ar pervargęs pareigūnas ne tik negali tinkamai atlikti savo funkcijų, bet dar ir rizikuoja savo sveikata ir gyvybei“, - sako R. Katienienė.

Į nusikaltimus reaguos, tačiau jų netirs

Į šalies vadovę kreipęsi pareigūnai teigia, kad chaosas teisėsaugoje visuomet reiškia naujas galimybes nusikaltėliams.

Be to, policija kai kuriose Lietuvos vietovėse dėl smarkiai išaugusių ir netolygių darbo krūvių neturės galimybės tirti smulkių pažeidimų ir nusikaltimų.

„Manau, policijos vadovybė ligi šiol dar nesuprato, kuo gali baigtis šiuo metu vykdoma reforma. Nepaisant to, kad, pavyzdžiui, vagystės sudaro 40 procentų visų nusikaltimų, į daugelį tokių nusikaltimų bus tik reaguojama, bet jie nebus tiriami. Nors viešai yra teigiama, kad gatvėse po reformos policininkų padaugės, mums jau akivaizdu, kad paprastas žmogus vis rečiau sulauks kokybiškos ir profesionalios policijos pagalbos“, - pasekmes vardija R. Katinienė.

NPPSS atstovų teigimu, pokyčiai policijoje visų pirma turi tarnauti visuomenei ir bendruomenei tam, kad žmonės jaustųsi saugūs, o pareigūnai turėtų geresnes sąlygas juos apsaugoti.

„Esu įsitikinęs, kad policijos reforma yra reikalinga. Tam, kad policininkai turėtų geresnes sąlygas vykdyti savo pareigas, o už pavojingą darbą gautų atitinkamą darbo užmokestį. Visuomenė gi tokiu atveju gautų kokybiškesnes viešojo saugumo paslaugas. Tačiau tokiais būdais, kaip tai daroma dabar, reforma šių tikslų nepasieks. Priešingai, manau, kad turėsime silpnesnę, labiau pažeidžiamą ir mažiau motyvuotą policijos pareigūną“, - sako V. Banel.

NPPSS kreipėsi ne tik į Prezidentę, bet ir į Seimo, Vyriausybės vadovus, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, Teisės ir teisėtvarkos komitetą, Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento vadovus. 

Kreipimąsi rasite ČIA

LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“ apie policijos reformą: http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/labas-vakaras-lietuva/ziurek-labas-vakaras-lietuva-1063 (nuo 12:20 min) 


HYst
2017-09-29 05:01:11

morsure du nike sneakers froid.

Puis lumière et pensée cessèrent de palpiter derrière les cils verglacés Nike Air Pas Cher de Nike Air Jordan 11 larmes, Nike Outlet Store et Morganson, avec un Michael Kors Outlet long Cheap Air Max soupir de bien-être, Nike Tn Requin Pas Cher glissa Kobe Shoes Nike dans vans shoe store l’éternel sommeil.

(Traduction de Adidas Yeezy Boost 350 For Sale Paul GRUYER Descuentos Nike et Louis POSTIF.)

COMMENT Soccer Boots Outlet nike FUT Cheap Louboutin Heels FILMé Nike Kyrie CONSTRUIRE UN FEU

par Nike Roshe Run Sale Jean Nike Shoes Sale Store LECLERCQ

1929 Nike Air Shoes ou 1930, Original Ugg Boots je n’arrive pas Adidas Superstar Sale Online à Air Max Kopen déterminer au cours duquel Yeezy Black des deux Nike Huarache Womens Cheap étés, tout Nike Pas Cher Femme ce que je conte ci-après, s’est Ugg Pas Cher En France passé, et pour le cheap nike air max principal Zapatillas Air Max à Seugy, Discount TOMS près de Toms Factory Outlet Viarmes.

à tout un nike mercurial soccer cleats groupe de jeunes camarades, new yeezy shoes membres d’? Art et Action Air Jordan Retro Sale ?, nous nike air jordan pas cher allions, Adidas Yeezy Cheap presque tous les dimanches de l’été, Christian Louboutin Shoes Outlet à ce Nike Shox discount Sale Seugy, Cheap Nike HuaracheNike Air Sneakers les Autant-Lara Reebok Outlet Store avaient une 23 IS BACK Store petite Cheap Nike Free Run propriété, sur la route Nike Roshe Run de Luzarches Stone Island Outlet à Viarmes et Michael Kors Clearance dos Nike Air Damen à un bois.

Quels beaux dimanches ! Jordan Shoes Air de Moncler Outlet Online l’arrivée à nike air mi-matin au cheap uggs for women déjeuner, bavardages dans la Chaussure Air Max grande Discount Ray Ban Sunglasses salle grande Louboutin Wedding Shoes ouverte ou dans le jardin ; Cheap Nike Air Huarache au Abercrombie and fitch store déjeuner, pris joyeusement adidas outlet en commun avec Nike Store Mme Lara, M. Autant et Uggs Pas Cher Soldes Akakia, Cheap Michael Kors Handbags – menu zapatillas nike baratas constant, b?uf-mode en gelée adidas storeNew Nike Shoes rires et bavardages UGGS For Women derechef. louboutin heels L’après-midi au Scarpe Nike Scontate fond du Canada Goose Womens Coats jardin et à l’orée Cheap Air Max Trainers du bois, sous cinq The official UGG grands Air Max Sneakers peupliers Nike Factory Store en demi-cercle formant Official Toms Shoes Outlet scène, discussions sur le UGG BOOTS FOR WOMEN programme de asics sko la saison suivante, lecture de pièces, nomination des comédiens à Jordan Sneakers For Sale tels Adidas Shoes Discount Marketplace r?les, Zapatillas Nike Air Max Baratas ou botas de futbol exercice New Air Max 2017 de ? Nike Online Store Comédie spontanée Ugg Pas Cher Femme ?. Le soir, rentrée ensemble par Luzarches et la Air Nike gare Adidas Soccer Cleats Cheap du Nord.

Or TOMS OUTLET donc, un Pandora Style Beads dimanche, Claude souvent présent, TOMS STORE mais ne converse store participant Air max levně pas aux travaux d’A et Timberland Outlet A, m’interpelle :

— Leclercq, j’ai un r?le pour vous dans mon Canada goose dam film.

— Mais prada outlet je n’ai jamais fait Adidas Superstar du longchamp bags on sale cinéma suivre un envoi !

— Pas d’importance, tout ira bien.

Tout le monde Nike Air Huarache For Sale sait Moncler Outlet Store et Pandora Store savait que Claude nike sportschuhe Autant-Lara, que nous canada goose jackets on sale appelions tous Claude, Billige Nike Sko travaillait ferme à tourner un Adidas Originals Superstar film extraordinaire, tiré retro jordans for cheap d’une nouvelle de Jack London ジョーダン スニーカー et Pandora Outlet employant Boty Nike Air un procédé nike shoes révolutionnaire Cheap Toms Outlet Store : ugg factory outlet l’Hypergonar du womens nike air max professeur Air Max Pas Cher Chrétien.

La nouvelle, c’était Construire TOMS For Sale un feu new pandora charms (To Air Max Femme build a Air Max 90 fire) du recueil En Adidas Originals Sale pays christian louboutin outlet lointains, et j’ai Yeezy Boost Sale Online bavardé souvent Jordan Shoes For Cheap à Nike Shoes Discount Marketplace Seugy toms shoes outlet et UGGS Outlet au pandora jewelry store 66, ugg store rue Lepic Canada Goose Online Store avec Louis Postif, un des Vans Black Sneakers traducteurs des ?uvres Cheap Retro Jordans For Sale de Pandora Store Jack London, qui servit cheap uggs d’intermédiaire, Nike Free Run 5.0 Womens avec Adidas NMD For Sale Mrs Charmian J. London, coach factory outlet online pour l’obtention des Hyperdunk 2014 droits sur chaussures nike pas cher l’?uvre.

Laquelle nike sb stefan janoski est Moncler Sale simple : Par Nike Air Women un Nike Air Max Goedkoop froid extrême, alors que Mens Nike Air Max tout et Coach Outlet Store Online tous le zapatos de futbol nike déconseillent, un trappeur Chaussure Nike Air Max Pas Cher veut se rendre quelque part, loin dans le wild. Au cours TOMS SHOES OUTLET du Nike Shox Cheap trajet, il s’enfonce sur une Nike Air 90 source Yeezy Shoes Discount Marketplace cachée moncler jacket sale et günstige nike schuhe se mouille Nike Shoes Online un pied Adidas Originals Stan Smith qui glace. Nike Outlet S’il ne le dégèle pas モンクレール レディース au plut?t, il Toms Outlet Online est nfl store perdu.

Il Doudoune Moncler Site Officiel se met Moncler Outlet posément à Cheap True Religion Jeans construire un canada goose jacket outlet feu, qui Yeezy Men prend. Malheureusement sous un sapin couvert Discount Christian Louboutin Shoes de neige. Nike joggesko Une fitflops sale uk rafale Nike Air Max Cheap de vent Boutique Ugg fait nike jordan shoes chuter un Hogan Outlet paquet nike tn pas cher de Official NHL Jerseys neige sur le Doudoune Moncler Pas Cher feu ugg clearance et l’éteint. Et l’homme a Discount Air Max un pied Moncler Jackets Discount Marketplace nu ! Fébrilement, il new jordan releases essaie derechef Cheap Real Jordans de rallumer son feu – les minutes comptent – s’affole, air force one pas cher n’y arrive pas. Il Nike Soccer Cleats Boots se souvient alors d’un récit d’un autre Doudoune Moncler Femme Pas Cher trappeur : Christian Louboutin Heels pris par huarache sneakers le froid, celui-ci a Cheap True Religion Jeans abattu Jordan Store un ruminant rencontré, l’a Hugo Boss Sale éventré, vidé ses Canada Goose Outlet entrailles et scarpe nike s’est introduit Ray Ban Sunglasses Online et réchauffé newest lebron shoes et abrité dans le ventre Cheap Michael Kors Tote Bag de la Ugg Outlet Online Store bête en attendant Michael Kors Handbags Discount une accalmie.

L’homme, devenant fou, veut donc éventrer son chien pour Air max dam réchauffer son pied dans sa chair, mais rate la bête qui Uggs For Cheap s’écarte et regardera, Ugg boots Sale incompréhensiblement, l’homme Pandora Store Sale mourir.

Mon r?le Scarpe Air Max était Nike Polo Sale le personnage chaussure adidas pas cher du second trappeur, qui Chaussure Nike Pas Cher éventre ADIDAS NMD SALE ON LINE une Coach Bags On Sale bête, le raconte, etc.

L’Hypergonar pandora beads était un appareil d’optique qui Adidas Neo Discount Sale permettait l’enregistrement et la UGG Boots Cheap projection chaussure basket homme de plusieurs Michael Kors scènes ou vues, sur Canada Goose Outlet la Pandora Official Website même Boost Yeezy Sale On Line image de pellicule Negozi Pandora commerciale 24/36.

Seul Claude Autant-Lara Nike Factory Outlet s’en servit. Cheap Michael Kors Après lui, Nike Air Max Sale l’invention reebok running shoes fut achetée par une grosse Cheap Toms Shoes Outlet firme américaine, la ? nike schuhe günstig Paramount ? sauf erreur, qui la mit trente ans sous le boisseau et ne

Bottes Ugg Femme Pas Cher

Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash