Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 06:35   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Politikų pažadai toliau guli stalčiuose: kova su korupcija tebuvo tik šūkis?

2016-10-04

Prieš 2012 m. Seimo rinkimus politinės partijos teisėsaugai žadėjo ryžtingus pokyčius, didesnius atlyginimus ir geresnes darbo sąlygas. Tarp politikų pažadų – ir abstrakčios deklaracijos, ir konkretūs pažadai. Tuo metu pareigūnų atstovai pažymi, kad pokyčiai teisėsaugos srityje per pastaruosius ketverius metus – ne politikų nuopelnas.

Prieš ketverius metus politinių partijų programos mirgėjo siekiais tobulinti teisėsaugos institucijų darbą, gerinti pareigūnų darbo sąlygas. Tiesa, dalis partijų apie pokyčius teisėsaugos, kovos su korupcija sferoje kalbėjo abstakčiomis frazėmis.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) 2012 m. savo programoje žadėjo „tęsti kovą su korupcija, plėtojant administracinių sprendimų viešumą, numatyti veiksmingas organizacines bei teisines priemones nusikalstamu būdu įgytų pinigų ir turto paieškai bei jų konfiskavimui, taip pat išaiškinant bei tiriant neteisėto praturtėjimo atvejus“.

Socdemai taip pat ragino „mažinti policijos veiklos neoperatyvaus reagavimo atvejus, šalinti pernelyg dideles biurokratines procedūras, kelti pareigūnų kvalifikaciją, naikinti kyšininkavimo bei korupcijos apraiškas, sudaryti paprastesnes sąlygas žmonėms kreiptis į policiją bei kitas teisėsaugos įstaigas tiek jiems patiems nukentėjus, tiek matant bet kokio pobūdžio teisės pažeidimą“.

LSDP siekė „užtikrinti, kad bausmių vykdymo politika būtų perorientuota iš skirtos nubausti nusikaltimą padariusį asmenį į skirtą perauklėti nusikaltimą padariusį asmenį, kad už nesunkius nusikaltimus nebūtų taikomos įkalinimo priemonės“.

Darbo partija savo 2012 m. Seimo programoje, žadėdami pertvarkas teisėsaugoje ir kovos su korupciją stiprinimą, kalbėjo kiek abstrakčiau: „organizuosime kvalifikuotą tyrėjų rengimą, didinsime jų darbo užmokestį, sureguliuosime jų darbo krūvius, kelsime šios profesijos įvaizdį“, „tobulinsime ikiteisminio tyrimo tyrėjo ir prokuroro procesinį bendradarbiavimą“, „atribosime teisėsaugos institucijas nuo politinės įtakos savo procesinėje veikloje“, „įstatymuose numatysime antikorupcines priemones ne tik kovai su korupcijos pasekmėmis, bet ir jas sukuriančių priežasčių šalinimui“.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ savo rinkimų programoje žadėjo, „netaikysime senaties termino sunkiems ekonominiams nusikaltimams, „griežtinti bausmes už pasikėsinimą į žmogaus gyvybę ir turtą“, o prie savivaldybių tarybų „įsteigti nepriklausomas institucijas – Piliečių skundų nagrinėjimo komisijas“.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (dabar – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)) apie permainas teisėsaugoje savo programoje svaidėsi abstaktybėmis: „sieksime užtikrinti teisėsaugos darbo efektyvumą, skatindami kelti teisėjų, tyrėjų, policininko kompetenciją“, „tęsime įstatyminės bazės kūrimą, nukreiptą ne tik į kovą su korupcijos atvejais, bet ypatingai į korupcijos priežasčių šalinimą“, „taikysime griežčiausias baudžiamąsias priemones korumpuotiems tarnautojams“.

Revoliucinės idėjos įgyvendintos nebuvo

Apie prisiekusiųjų teismą arba tarėjų institutą teismuose, tai yra visuomenės atstovus, kurie dalyvauti sprendimų priėmime rezonansinėse bylose savo 2012 m. Seimo rinkimų programose kalbėjo ir socialdemokratai, ir „darbiečiai“, ir „tvarkiečiai“, ir LLRA-KŠS, tačiau šis įstatymo projektas užstrigo derinimo stadijoje Vyriausybėje, net nepasiekęs Seimo.

Socdemai 2012 m. taip pat žadėjo įtvirtinti individaulaus kreipimosi į Konstitucinį Teismą teisę kiekvienam Lietuvos piliečiui, tačiau ši idėja taip ir liko stalčiuje.

LSDP iškeltą idėją užtikrinti apsaugą asmenims, kurie padeda kovoti su korupcija, praneša apie korupcinius nusikaldimus, rėmė „darbiečiai“, tačiau iniciatyva nevirto kūnu – Seime šiam įstatymo projektui pritarta tik po pateikimo.

Darbo partija savo ruožtu prieš ketverius metus Seimo rinkimų programoje rinkėjams žadėjo įteisinti tiesioginius visuotinius generalinio prokuroro rinkimus, įsteigti Policijos akademiją, kurioje būtų rengiami pareigūnai, saugantys viešąją tvarką ir visuomenės saugumą. Šie tikslai pasiekti nebuvo.

„Tvarkiečių“ 2012 m. programoje žadėjo įteisinti teisėjų, prokurorų ir vyriausiųjų policijos komisarų skyrimo tvarką, atsižvelgiant į visuomenės nuomonę, tačiau ši idėja taip ir liko neįgyvendinta.

Balsavimai rodo ką kita

Nepaisant to, kad partijos savo programose žadėjo aršią kovą su korupcija, nusikaltimais, jų balsavimai dėl įstatymų projektų kelia abejonių.

Pavyzdžiui, 2014 m. gruodį Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis nustatytos alternatyvios bausmės asmenims, kurie pagrobė, apgaulės būdu įgijo, pasisavino, iššvaistė ar sunaikino didelės vertės turtą. Parlamentarai nustatė, kad šias nusikalstamas veikas padarę asmenys galėtų būti baudžiami ne tik laisvės atėmimu, bet ir bauda ar areštu. Už šias įstatymo pataisas balsavo 74 Seimo nariai, priklausantys tiek valdantiesiems, tiek ir opozicijai, nepritarusiųjų nebuvo, 2 susilaikė.

Šias pataisas vetuoti suskubo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pabrėždama, kad minėtais pakeitimais sudaromos teisinės prielaidos asmenims, padariusiems sunkius turtinio pobūdžio nusikaltimus, už kuriuos šiuo metu nustatytos griežtos sankcijos, skirti švelnesnes bausmes. Šalies vadovei parlamentarai nusileido – D. Grybauskaitės veto buvo pritarta.

2014 m. rugsėjį parlamentarai balsavo dėl D. Grybauskaitės teikto įstatymų paketo, kuriuo siekta pažaboti sukčiavimą, nusikalstamų būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą ir realizavimą, fiktyvius paskolos raštelius.

Šalies vadovė siūlė numatyti, kad paskola grynaisiais pinigais nuo 3000 Eur turėtų būti deklaruota notarine forma, kad notarinė forma būtų privaloma vekseliams, kurių suma didesnė kaip 14,6 tūkst. Eur, akcijų pirkimo-pardavimo sutartims, kai akcijų pardavimo kaina viršija 14,6 tūkst. Eur.

Šioms pataisoms buvo pritarta, tačiau toli gražu ne visi valdančiųjų atstovai balsavo už jas: 12 Darbo partijos atstovų susilaikė, 4 „tvarkiečiai“ balsavo prieš, dar 3 jų atstovai susilaikė, 4 socdemai susilaikė.

Namų darbus reikėjo daryti už politikus

Portalo tv3.lt kalbintas Nacionalio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel tvirtino, kad iš esmės nė viena partija per dabartinę Seimo kadenciją nepasižymėjo sisteminiu požiūriu į teisėsaugą, kovą su korupcija.

„Daugumoje partijų programų nėra aiškių kontūrų ne tik dėl pareigūnų darbo užmokesčio, bet ir apskritai, ką daryti su teisėtvarkos sistema, kaip didinti pareigūnų pajamas, užtikrinti tinkamą aprūpinimą tarnybai reikalingomis priemonėmis, apmokymus ir saugą bei sveikata darbo vietoje. Akivaizdu, kad ši sritis nėra partijų prioritetinis dalykas“, – akcentavo V. Banel.

Pasak NPPSS vadovo, nepaisant to, kad kone kiekvienoje 2012 m. Seimo rinkimų partijų programoje galime užtikti pažadą siekti didinti pareigūnų atlyginimą, pareigūnams dėl to reikėjo kovoti patiems ne tik derybų būdu, bet ir protestais.

„Visus ketverius metus statutinių pareigūnų reikalai sulaukdavo dėmesio tik nuolat apie juos primenant, prireikė net protestų. Tai rodo, kad tiek Seimas, tiek Vyriausybė teisėsaugos, „Programos 1000“ įgyvendinimo, pareigūnų aprūnimo, pensijų didinimo nelaikė svarbia sritimi ar prioritetu.

Visą laiką ekspertiniame lygyje turėjome daryti namų darbus už politikus – ne kartą teikėme konkrečius siūlymus, parengėme nacionalinį susitarimą viešajam saugumui stiprinti, dalyvavome derybose su Vyriausybe. Politikai, pamatę konkrečius siūlymus, sugalvodavo šimtus priežasčių, kaip nepadaryti, o ne kaip daryti“, – piktinosi V. Banel.

„Mes turime nesibaigiančią diskusiją, kur padėti FNTT, kiek turi būti statutinių institucijų, ar jų tiek turi būti Lietuvoje, Vyriausybė nesugeba išgryninti ir išsiaiškinti, kiek yra besidubliuojančių funkcijų, kas liečia statutines institucijas, kokią mes tą teisėsaugą matome, jos modernizavimą penkmečio perspektyvoje. Imamasi tik pavienių veiksmų, kitaip sakant, gaisrų gesinimo“, – kritikos negailėjo pareigūnų atstovas.

V. Banel neslėpė, kad kone labiausiai pareigūnus nustebino premjero Algirdo Butkevičiaus elgesys, kuomet jis, pasipiktinęs mažais pareigūnų atlyginimais, pažadėjo juos padidinti, tačiau šio pažado neištesėjo.

„Šių metų pradžioje ministras pirmininkas, susitikęs su žurnalistais, drebančia lūpa teigė esąs šokiruotas policininkų ir kitų statutinių pareigūnų darbo užmokesčio, kuris tuomet siekė kiek daugiau nei 350 eurų per mėnesį. Galbūt prisiminęs, kad ant nosies rinkimai, ponas Butkevičius pridūrė, kad pradedantys pareigūnai jau šių metų vasarą turi uždirbti ir uždirbs bent 600-700 eurų. Neaišku, ar jis tų procesų nekontroliuoja, ar nesusigaudo, einant kadencijai į pabaigą, kad pažadai prasilenkia su realybe. […]

Kaip galima kalbėti apie programinių nuostatų vykdymą, jeigu jie pamiršta tai, ką prieš kelis mėnesius kalbėjo, nekontroliuoja situacijos ir nejaučia pareigos tesėti pažadus“, – stebėjosi NPPSS pirmininkas. 

Visą tekstą rasite čia: http://www.tv3.lt/naujiena/885666/politiku-pazadai-toliau-guli-stalciuose-kova-su-korupcija-tebuvo-tik-sukis


HYst
2017-09-29 05:00:38

morsure du nike sneakers froid.

Puis lumière et pensée cessèrent de palpiter derrière les cils verglacés Nike Air Pas Cher de Nike Air Jordan 11 larmes, Nike Outlet Store et Morganson, avec un Michael Kors Outlet long Cheap Air Max soupir de bien-être, Nike Tn Requin Pas Cher glissa Kobe Shoes Nike dans vans shoe store l’éternel sommeil.

(Traduction de Adidas Yeezy Boost 350 For Sale Paul GRUYER Descuentos Nike et Louis POSTIF.)

COMMENT Soccer Boots Outlet nike FUT Cheap Louboutin Heels FILMé Nike Kyrie CONSTRUIRE UN FEU

par Nike Roshe Run Sale Jean Nike Shoes Sale Store LECLERCQ

1929 Nike Air Shoes ou 1930, Original Ugg Boots je n’arrive pas Adidas Superstar Sale Online à Air Max Kopen déterminer au cours duquel Yeezy Black des deux Nike Huarache Womens Cheap étés, tout Nike Pas Cher Femme ce que je conte ci-après, s’est Ugg Pas Cher En France passé, et pour le cheap nike air max principal Zapatillas Air Max à Seugy, Discount TOMS près de Toms Factory Outlet Viarmes.

à tout un nike mercurial soccer cleats groupe de jeunes camarades, new yeezy shoes membres d’? Art et Action Air Jordan Retro Sale ?, nous nike air jordan pas cher allions, Adidas Yeezy Cheap presque tous les dimanches de l’été, Christian Louboutin Shoes Outlet à ce Nike Shox discount Sale Seugy, Cheap Nike HuaracheNike Air Sneakers les Autant-Lara Reebok Outlet Store avaient une 23 IS BACK Store petite Cheap Nike Free Run propriété, sur la route Nike Roshe Run de Luzarches Stone Island Outlet à Viarmes et Michael Kors Clearance dos Nike Air Damen à un bois.

Quels beaux dimanches ! Jordan Shoes Air de Moncler Outlet Online l’arrivée à nike air mi-matin au cheap uggs for women déjeuner, bavardages dans la Chaussure Air Max grande Discount Ray Ban Sunglasses salle grande Louboutin Wedding Shoes ouverte ou dans le jardin ; Cheap Nike Air Huarache au Abercrombie and fitch store déjeuner, pris joyeusement adidas outlet en commun avec Nike Store Mme Lara, M. Autant et Uggs Pas Cher Soldes Akakia, Cheap Michael Kors Handbags – menu zapatillas nike baratas constant, b?uf-mode en gelée adidas storeNew Nike Shoes rires et bavardages UGGS For Women derechef. louboutin heels L’après-midi au Scarpe Nike Scontate fond du Canada Goose Womens Coats jardin et à l’orée Cheap Air Max Trainers du bois, sous cinq The official UGG grands Air Max Sneakers peupliers Nike Factory Store en demi-cercle formant Official Toms Shoes Outlet scène, discussions sur le UGG BOOTS FOR WOMEN programme de asics sko la saison suivante, lecture de pièces, nomination des comédiens à Jordan Sneakers For Sale tels Adidas Shoes Discount Marketplace r?les, Zapatillas Nike Air Max Baratas ou botas de futbol exercice New Air Max 2017 de ? Nike Online Store Comédie spontanée Ugg Pas Cher Femme ?. Le soir, rentrée ensemble par Luzarches et la Air Nike gare Adidas Soccer Cleats Cheap du Nord.

Or TOMS OUTLET donc, un Pandora Style Beads dimanche, Claude souvent présent, TOMS STORE mais ne converse store participant Air max levně pas aux travaux d’A et Timberland Outlet A, m’interpelle :

— Leclercq, j’ai un r?le pour vous dans mon Canada goose dam film.

— Mais prada outlet je n’ai jamais fait Adidas Superstar du longchamp bags on sale cinéma suivre un envoi !

— Pas d’importance, tout ira bien.

Tout le monde Nike Air Huarache For Sale sait Moncler Outlet Store et Pandora Store savait que Claude nike sportschuhe Autant-Lara, que nous canada goose jackets on sale appelions tous Claude, Billige Nike Sko travaillait ferme à tourner un Adidas Originals Superstar film extraordinaire, tiré retro jordans for cheap d’une nouvelle de Jack London ジョーダン スニーカー et Pandora Outlet employant Boty Nike Air un procédé nike shoes révolutionnaire Cheap Toms Outlet Store : ugg factory outlet l’Hypergonar du womens nike air max professeur Air Max Pas Cher Chrétien.

La nouvelle, c’était Construire TOMS For Sale un feu new pandora charms (To Air Max Femme build a Air Max 90 fire) du recueil En Adidas Originals Sale pays christian louboutin outlet lointains, et j’ai Yeezy Boost Sale Online bavardé souvent Jordan Shoes For Cheap à Nike Shoes Discount Marketplace Seugy toms shoes outlet et UGGS Outlet au pandora jewelry store 66, ugg store rue Lepic Canada Goose Online Store avec Louis Postif, un des Vans Black Sneakers traducteurs des ?uvres Cheap Retro Jordans For Sale de Pandora Store Jack London, qui servit cheap uggs d’intermédiaire, Nike Free Run 5.0 Womens avec Adidas NMD For Sale Mrs Charmian J. London, coach factory outlet online pour l’obtention des Hyperdunk 2014 droits sur chaussures nike pas cher l’?uvre.

Laquelle nike sb stefan janoski est Moncler Sale simple : Par Nike Air Women un Nike Air Max Goedkoop froid extrême, alors que Mens Nike Air Max tout et Coach Outlet Store Online tous le zapatos de futbol nike déconseillent, un trappeur Chaussure Nike Air Max Pas Cher veut se rendre quelque part, loin dans le wild. Au cours TOMS SHOES OUTLET du Nike Shox Cheap trajet, il s’enfonce sur une Nike Air 90 source Yeezy Shoes Discount Marketplace cachée moncler jacket sale et günstige nike schuhe se mouille Nike Shoes Online un pied Adidas Originals Stan Smith qui glace. Nike Outlet S’il ne le dégèle pas モンクレール レディース au plut?t, il Toms Outlet Online est nfl store perdu.

Il Doudoune Moncler Site Officiel se met Moncler Outlet posément à Cheap True Religion Jeans construire un canada goose jacket outlet feu, qui Yeezy Men prend. Malheureusement sous un sapin couvert Discount Christian Louboutin Shoes de neige. Nike joggesko Une fitflops sale uk rafale Nike Air Max Cheap de vent Boutique Ugg fait nike jordan shoes chuter un Hogan Outlet paquet nike tn pas cher de Official NHL Jerseys neige sur le Doudoune Moncler Pas Cher feu ugg clearance et l’éteint. Et l’homme a Discount Air Max un pied Moncler Jackets Discount Marketplace nu ! Fébrilement, il new jordan releases essaie derechef Cheap Real Jordans de rallumer son feu – les minutes comptent – s’affole, air force one pas cher n’y arrive pas. Il Nike Soccer Cleats Boots se souvient alors d’un récit d’un autre Doudoune Moncler Femme Pas Cher trappeur : Christian Louboutin Heels pris par huarache sneakers le froid, celui-ci a Cheap True Religion Jeans abattu Jordan Store un ruminant rencontré, l’a Hugo Boss Sale éventré, vidé ses Canada Goose Outlet entrailles et scarpe nike s’est introduit Ray Ban Sunglasses Online et réchauffé newest lebron shoes et abrité dans le ventre Cheap Michael Kors Tote Bag de la Ugg Outlet Online Store bête en attendant Michael Kors Handbags Discount une accalmie.

L’homme, devenant fou, veut donc éventrer son chien pour Air max dam réchauffer son pied dans sa chair, mais rate la bête qui Uggs For Cheap s’écarte et regardera, Ugg boots Sale incompréhensiblement, l’homme Pandora Store Sale mourir.

Mon r?le Scarpe Air Max était Nike Polo Sale le personnage chaussure adidas pas cher du second trappeur, qui Chaussure Nike Pas Cher éventre ADIDAS NMD SALE ON LINE une Coach Bags On Sale bête, le raconte, etc.

L’Hypergonar pandora beads était un appareil d’optique qui Adidas Neo Discount Sale permettait l’enregistrement et la UGG Boots Cheap projection chaussure basket homme de plusieurs Michael Kors scènes ou vues, sur Canada Goose Outlet la Pandora Official Website même Boost Yeezy Sale On Line image de pellicule Negozi Pandora commerciale 24/36.

Seul Claude Autant-Lara Nike Factory Outlet s’en servit. Cheap Michael Kors Après lui, Nike Air Max Sale l’invention reebok running shoes fut achetée par une grosse Cheap Toms Shoes Outlet firme américaine, la ? nike schuhe günstig Paramount ? sauf erreur, qui la mit trente ans sous le boisseau et ne

Bottes Ugg Femme Pas Cher

Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash