Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 30, Trečiadienis 07:29   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

VRM išvados dėl policininko žūties kelia abejonių

2016-10-24

Paskelbtos Vidaus reikalų ministerijos išvados dėl policininko žūties rugpjūtį Tryškiuose. Kalti patys pareigūnai, nesugebėję sutramdyti smurtautojo, nes blogai išsidėstė ir užsiėmė saviveikla. Visa tai dėl netinkamo pasirengimo, todėl ministerija įpareigojo generalinį policijos komisarą nuo kitų metų sausio profesinės taktikos įskaitas padaryti privalomas.

Paskelbtos Vidaus reikalų ministerijos išvados dėl policininko žūties rugpjūtį Tryškiuose. Kalti patys pareigūnai, nesugebėję sutramdyti smurtautojo, nes blogai išsidėstė ir užsiėmė saviveikla. Visa tai dėl netinkamo pasirengimo, todėl ministerija įpareigojo generalinį policijos komisarą nuo kitų metų sausio profesinės taktikos įskaitas padaryti privalomas. © DELFI (V.Spurytės nuotr.) VRM išvadose taip pat išreiškiamos abejonės dėl Telšių komisariato vadovo veiklos. Jis esą neprofesionaliai ir aplaidžiai organizavo taktinį pareigūnų parengimą – tyrėjas, sulaukęs pagalbos skambučio, permetė viską ant pagalbos prašančios moters pečių, pareigūnai nepanaudojo šarvuotų liemenių, nors jos, kai gaunamas pranešimas apie ginkluotą asmenį, yra privalomos. Policijos automobilyje neveikė garso ir vaizdo įrašymo įranga, mašina nesiuntė savo buvimo vietos budėtojams, todėl neįmanoma atkurti viso įvykio paveikslo, neįmanoma nustatyti, kaip pareigūnai ruošėsi vykdami į iškvietimą. Tačiau čia ir vėl iškyla policijos reformos problema, kuri viešumoje itin kritikuota iškart po nelaimės Tryškiuose. Reforma, kurios tikslas – universalus policininkas, patruliuojantis gatvėje, o ne dirbantis kabinete. Reformos kritikai sako, kad diegiamas modelis, kuriam nepasiruošta, klaidos sisteminės, jos netaisomos ir daromos kitose teisėsaugos institucijose.

Rugpjūčio 12-oji. Veiklos skyriaus tyrėjas į tarnybinį telefoną sulaukia skambučio iš Tryškių miestelio gyventojos. Ji praneša, kad namuose smurtauja sūnus. Pareigūnas, nors jam ši teritorija ir priskirta, pareiškia negalintis atvykti. Pasiūlo jai kreiptis į policijos komisariatą ir parašyti pareiškimą dėl smurto, na, o jei grėsmė tiesioginė – skambinti bendruoju pagalbos telefonu. Bendrasis pagalbos centras registruoja skambutį ir pažymi moters perduotą informaciją, kad sūnus ypač agresyvus, turi peilį, juo sužalojo šunį, grasina kaimynams ir tikina padegsiantis namą. Šią informaciją 112 perduota Telšių budėtojų postui. Šie pasiunčia vienintelį tuo metu laisvą patrulių ekipažą, kuriame 36-erių Liudas Šimkus ir jaunesnė jo porininkė. Pareigūnai į Tryškius vyksta žinodami apie grėsmę keliantį įtariamąjį, jie turi visas reikalingas technines priemones – liemenes, elektrošoko prietaisus. Atvykę į vietą įtariamąjį pareigūnai pastebi su motina stovintį lauko priemenėje. Paprašo jį eiti kartu iki tarnybinės mašinos, tačiau prie jos priartėjus, vaikinas ima priešintis. Pareigūnai panaudoja elektrošoką ir ant žemės parkritusiam vyrui bandoma uždėti antrankius. Tuo metu įtariamojo ranka išsprūsta, iš kišenės jis griebia peilį ir juo smogia. Porininkė spėja artėjančio peilio išvengti, tačiau Liudui Šimkui jis kliudo kaklo sritį. Pareigūnas dar vejasi sprunkantį įtariamąjį, tačiau susmunka ir miršta. Tai tik spėjamas nusikaltimo paveikslas, kai kurios įvykio aplinkybės gali būti netikslios, nes didžioji dalis tyrimo detalių – įslaptinta, tai ikiteisminio tyrimo medžiaga. Tačiau Vidaus reikalų ministerijos atlikto pareigūno nužudymo tyrimo išvada – aiški. Konstatuojama, kad policininkai, galbūt, tinkamai neįvertino padėties rimtumo, įtariamojo pavojingumo. Taip pat nesuderino tarpusavio veiksmų sulaikant vyrą ir svarbiausia – netinkamai taktiškai išsidėstė, nes sulaikymo vieta buvo pasirinkta tarp automobilio ir tvoros.

„Vieta tarp automobilio ir tvoros – pakankamai siaura, joje sunku išsiskleisti, sunku tinkamai reaguoti, esant tiesioginiam grasinimui. Verta konstatuoti, kad jie [policijos pareigūnai – LRT.lt] nebuvo užpulti iš pasalų, tai iš esmės situacija, kuri išsivystė nevykdant paprastų pareigūnų nurodymų ir išaugo į pasipriešinimą. po to, kai nuo paprastų pareigūnų nurodymų nevykdymo išaugo į pasipriešinimą. Galima teigti, jų taktiniai veiksmai nebuvo visiškai tinkami“, – aiškino tyrimą koordinavęs VRM generalinis inspektorius Giedrius Cininas.

„Į įvykio vietą atvykę patruliai, kaip minėjo inspektorius, nekoordinavo veiksmų tarpusavyje, išsidėstymas buvo nesaugus, privalomų atstumų nesilaikyta. Taigi, taktika – silpna, o pareigūnų veiksmuose buvo daug saviveiklos“, – teigė vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas.

Iš karto po nužudymo buvo suabejota ar į įvykį išsiųstas reikiamos kvalifikacijos ekipažas. Ministerija sako, kad taip. Tačiau tuo abejoja buvęs generalinis policijos komisaras. Pasak jo, nieko tirti net nereikėjo, buvo aišku iš karto, kad peiliu ginkluotam smurtautojui sulaikyti reikėjo pareigūnų, kurie tam specialiai pasiruošę, turi specialių taktinių žinių, ko, kaip teigiama, ministerijos išvadose, ir pritrūko žuvusiam policininkui bei jo porininkei.

„Tai ne vien tų pareigūnų ir kitų pareigūnų klaidos, tai yra sisteminės klaidos pradedant nuo darbo organizavimo ir, manau, čia svarbiausia, tai kad ateityje į tokius ar grėsmingesnius įvykius būtų siunčiami specialiai fiziškai, taktiškai, psichologiškai paruošti policijos pareigūnai“, – sakė buvęs generalinis komisaras Visvaldas Račkauskas.

O būtent šis ekipažas tokių įgūdžių neturėjo. Greičiausiai jų neturi ir šimtai kitų policininkų, nes, pasak vidaus reikalų ministro, taktinis, kovinis parengimas visos šalies policijos įstaigose yra apleista sritis ir paliekamas pareigūnų nuožiūrai – nori eini, nori – ne. Tačiau, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl pareigūno žūties? Ministras jau nurodė policijos generaliniam komisarui spręsti dėl Telšių komisariato vadovo Remigijaus Rudmino neeilinės tarnybinės veiklos patikrinimo. Profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas sako, kad policijos vadovai ne kartą buvo įspėti dėl Telšių vadovo R. Rudmino, tačiau reakcijos nebuvo jokios.

„Jeigu jiems gerai, kad tokie rudminai yra ir, kad jie toliau tęstų tarnybą, tai atitinkamai prie kito klausimo reikia ne Rudmino atsakomybės klausimą kelti, bet policijos vadovo. Nes policijos vadovybė žino, kad yra toks Rudminas ir jie žino, kad per paskutinius keletą metų buvo nuolat signalizuojama dėl jo tam tikros netinkamos veiklos, bet jie nieko nedarė“, – teigė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis.

„Absoliučioje daugumoje atvejų profsąjungų signalai nepasitvirtino. Kaip pavyzdį paminėsiu, vakar dar vieną VRM išvadą dėl Telšių AVPK vadovo veiksmų. Iš visko matyti, kad profsąjungų kaltinimai arba pateikta informacija neatitinka tikrovės“, – teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Profesinių sąjungų tai nestebina. Esą vadovybės požiūrį į pareigūnų saugą ir sveikatą parodo ir buldozeriu stumiama naujoji policijos reforma. Nepaisant įspėjimų ir net prezidentės priekaištų šiai reformai, ji ir toliau skubinama. Profesinės sąjungos vėl kreipėsi į šalies vadovę.

„Jeigu Liudo [žuvusio policininko – LRT.lt] ir jo porininkės atveju, tai jie bent jau buvo, sakykime, paruošti, aprūpinti. Šiandien dienai mes turime tokių situacijų, kad formuojami patruliai iš vieno pareigūno, kuris pilnai aprūpintas ir studento, kuris visiškai nieko neturi ir jie privalo reaguoti į visų kategorijų įvykius. Tai šiandien vyksta. Tai akivaizdu, kad po to įvykio niekas nepadarė jokių išvadų“, – aiškino V. Banelis.

Tuo metu policijos generalinis komisaro pavaduotojas E. Šileris gynėsi, teigdamas, jog reforma vyksta kryptingai ir suplanuotai, atsižvelgiant ir į prezidentės išsakytus vertinimus.

Su tuo nesutinka buvęs generalinis komisaras V. Račkauskas. Esą reforma pradėta ne nuo to galo. Pirmiausiai perskirstytos pareigūnų kompetencijos, pavestos užduotys, kurių vykdyti jie nėra apmokyti ir tik vėliau žadama šias spragas lopyti. Jis sako, kad dar viena tiksinti bomba – policijos ir pasieniečių susitarimas dėl didesnio bendradarbiavimo pasienio zonose: „Tai įsivaizduokite – pasienio zonose, jei pasienietis budėtojo tarnybos bus nukreiptas į panašaus įvykio neutralizavimą – ginkluoto smurtautojo teisės pažeidėjo sutramdymą. Ten iš viso jiems bus sunku elgtis, kadangi jie taktiškai nėra rengiami, kaip reaguoti uždarose mažose erdvėse, sulaikant ginkluotą pažeidėją.“

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vrm-isvados-del-policininko-zuties-kelia-abejoniu.d?id=72647364
Jevgenijus Bardauskas, LRT TELEVIZIJOS laida „Savaitė“, LRT.lt.


HYst
2017-09-29 05:00:12

morsure du nike sneakers froid.

Puis lumière et pensée cessèrent de palpiter derrière les cils verglacés Nike Air Pas Cher de Nike Air Jordan 11 larmes, Nike Outlet Store et Morganson, avec un Michael Kors Outlet long Cheap Air Max soupir de bien-être, Nike Tn Requin Pas Cher glissa Kobe Shoes Nike dans vans shoe store l’éternel sommeil.

(Traduction de Adidas Yeezy Boost 350 For Sale Paul GRUYER Descuentos Nike et Louis POSTIF.)

COMMENT Soccer Boots Outlet nike FUT Cheap Louboutin Heels FILMé Nike Kyrie CONSTRUIRE UN FEU

par Nike Roshe Run Sale Jean Nike Shoes Sale Store LECLERCQ

1929 Nike Air Shoes ou 1930, Original Ugg Boots je n’arrive pas Adidas Superstar Sale Online à Air Max Kopen déterminer au cours duquel Yeezy Black des deux Nike Huarache Womens Cheap étés, tout Nike Pas Cher Femme ce que je conte ci-après, s’est Ugg Pas Cher En France passé, et pour le cheap nike air max principal Zapatillas Air Max à Seugy, Discount TOMS près de Toms Factory Outlet Viarmes.

à tout un nike mercurial soccer cleats groupe de jeunes camarades, new yeezy shoes membres d’? Art et Action Air Jordan Retro Sale ?, nous nike air jordan pas cher allions, Adidas Yeezy Cheap presque tous les dimanches de l’été, Christian Louboutin Shoes Outlet à ce Nike Shox discount Sale Seugy, Cheap Nike HuaracheNike Air Sneakers les Autant-Lara Reebok Outlet Store avaient une 23 IS BACK Store petite Cheap Nike Free Run propriété, sur la route Nike Roshe Run de Luzarches Stone Island Outlet à Viarmes et Michael Kors Clearance dos Nike Air Damen à un bois.

Quels beaux dimanches ! Jordan Shoes Air de Moncler Outlet Online l’arrivée à nike air mi-matin au cheap uggs for women déjeuner, bavardages dans la Chaussure Air Max grande Discount Ray Ban Sunglasses salle grande Louboutin Wedding Shoes ouverte ou dans le jardin ; Cheap Nike Air Huarache au Abercrombie and fitch store déjeuner, pris joyeusement adidas outlet en commun avec Nike Store Mme Lara, M. Autant et Uggs Pas Cher Soldes Akakia, Cheap Michael Kors Handbags – menu zapatillas nike baratas constant, b?uf-mode en gelée adidas storeNew Nike Shoes rires et bavardages UGGS For Women derechef. louboutin heels L’après-midi au Scarpe Nike Scontate fond du Canada Goose Womens Coats jardin et à l’orée Cheap Air Max Trainers du bois, sous cinq The official UGG grands Air Max Sneakers peupliers Nike Factory Store en demi-cercle formant Official Toms Shoes Outlet scène, discussions sur le UGG BOOTS FOR WOMEN programme de asics sko la saison suivante, lecture de pièces, nomination des comédiens à Jordan Sneakers For Sale tels Adidas Shoes Discount Marketplace r?les, Zapatillas Nike Air Max Baratas ou botas de futbol exercice New Air Max 2017 de ? Nike Online Store Comédie spontanée Ugg Pas Cher Femme ?. Le soir, rentrée ensemble par Luzarches et la Air Nike gare Adidas Soccer Cleats Cheap du Nord.

Or TOMS OUTLET donc, un Pandora Style Beads dimanche, Claude souvent présent, TOMS STORE mais ne converse store participant Air max levně pas aux travaux d’A et Timberland Outlet A, m’interpelle :

— Leclercq, j’ai un r?le pour vous dans mon Canada goose dam film.

— Mais prada outlet je n’ai jamais fait Adidas Superstar du longchamp bags on sale cinéma suivre un envoi !

— Pas d’importance, tout ira bien.

Tout le monde Nike Air Huarache For Sale sait Moncler Outlet Store et Pandora Store savait que Claude nike sportschuhe Autant-Lara, que nous canada goose jackets on sale appelions tous Claude, Billige Nike Sko travaillait ferme à tourner un Adidas Originals Superstar film extraordinaire, tiré retro jordans for cheap d’une nouvelle de Jack London ジョーダン スニーカー et Pandora Outlet employant Boty Nike Air un procédé nike shoes révolutionnaire Cheap Toms Outlet Store : ugg factory outlet l’Hypergonar du womens nike air max professeur Air Max Pas Cher Chrétien.

La nouvelle, c’était Construire TOMS For Sale un feu new pandora charms (To Air Max Femme build a Air Max 90 fire) du recueil En Adidas Originals Sale pays christian louboutin outlet lointains, et j’ai Yeezy Boost Sale Online bavardé souvent Jordan Shoes For Cheap à Nike Shoes Discount Marketplace Seugy toms shoes outlet et UGGS Outlet au pandora jewelry store 66, ugg store rue Lepic Canada Goose Online Store avec Louis Postif, un des Vans Black Sneakers traducteurs des ?uvres Cheap Retro Jordans For Sale de Pandora Store Jack London, qui servit cheap uggs d’intermédiaire, Nike Free Run 5.0 Womens avec Adidas NMD For Sale Mrs Charmian J. London, coach factory outlet online pour l’obtention des Hyperdunk 2014 droits sur chaussures nike pas cher l’?uvre.

Laquelle nike sb stefan janoski est Moncler Sale simple : Par Nike Air Women un Nike Air Max Goedkoop froid extrême, alors que Mens Nike Air Max tout et Coach Outlet Store Online tous le zapatos de futbol nike déconseillent, un trappeur Chaussure Nike Air Max Pas Cher veut se rendre quelque part, loin dans le wild. Au cours TOMS SHOES OUTLET du Nike Shox Cheap trajet, il s’enfonce sur une Nike Air 90 source Yeezy Shoes Discount Marketplace cachée moncler jacket sale et günstige nike schuhe se mouille Nike Shoes Online un pied Adidas Originals Stan Smith qui glace. Nike Outlet S’il ne le dégèle pas モンクレール レディース au plut?t, il Toms Outlet Online est nfl store perdu.

Il Doudoune Moncler Site Officiel se met Moncler Outlet posément à Cheap True Religion Jeans construire un canada goose jacket outlet feu, qui Yeezy Men prend. Malheureusement sous un sapin couvert Discount Christian Louboutin Shoes de neige. Nike joggesko Une fitflops sale uk rafale Nike Air Max Cheap de vent Boutique Ugg fait nike jordan shoes chuter un Hogan Outlet paquet nike tn pas cher de Official NHL Jerseys neige sur le Doudoune Moncler Pas Cher feu ugg clearance et l’éteint. Et l’homme a Discount Air Max un pied Moncler Jackets Discount Marketplace nu ! Fébrilement, il new jordan releases essaie derechef Cheap Real Jordans de rallumer son feu – les minutes comptent – s’affole, air force one pas cher n’y arrive pas. Il Nike Soccer Cleats Boots se souvient alors d’un récit d’un autre Doudoune Moncler Femme Pas Cher trappeur : Christian Louboutin Heels pris par huarache sneakers le froid, celui-ci a Cheap True Religion Jeans abattu Jordan Store un ruminant rencontré, l’a Hugo Boss Sale éventré, vidé ses Canada Goose Outlet entrailles et scarpe nike s’est introduit Ray Ban Sunglasses Online et réchauffé newest lebron shoes et abrité dans le ventre Cheap Michael Kors Tote Bag de la Ugg Outlet Online Store bête en attendant Michael Kors Handbags Discount une accalmie.

L’homme, devenant fou, veut donc éventrer son chien pour Air max dam réchauffer son pied dans sa chair, mais rate la bête qui Uggs For Cheap s’écarte et regardera, Ugg boots Sale incompréhensiblement, l’homme Pandora Store Sale mourir.

Mon r?le Scarpe Air Max était Nike Polo Sale le personnage chaussure adidas pas cher du second trappeur, qui Chaussure Nike Pas Cher éventre ADIDAS NMD SALE ON LINE une Coach Bags On Sale bête, le raconte, etc.

L’Hypergonar pandora beads était un appareil d’optique qui Adidas Neo Discount Sale permettait l’enregistrement et la UGG Boots Cheap projection chaussure basket homme de plusieurs Michael Kors scènes ou vues, sur Canada Goose Outlet la Pandora Official Website même Boost Yeezy Sale On Line image de pellicule Negozi Pandora commerciale 24/36.

Seul Claude Autant-Lara Nike Factory Outlet s’en servit. Cheap Michael Kors Après lui, Nike Air Max Sale l’invention reebok running shoes fut achetée par une grosse Cheap Toms Shoes Outlet firme américaine, la ? nike schuhe günstig Paramount ? sauf erreur, qui la mit trente ans sous le boisseau et ne

Bottes Ugg Femme Pas Cher

Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash