Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 00:41   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Vladimir Banel: stiprina ar silpnina policiją dabar vykdoma jos reforma?

2016-11-03

Pareigūnų bendruomenė ir policijos vadovybė jau kuris laikas neranda bendros kalbos. Pareigūnų profesinės sąjungos įsitikinusios, kad vykdomą policijos pertvarką reikėtų pristabdyti ir ją tęsti tik tam pilnai pasiruošus, policijos vadovybė – jungia akceleratoriaus pedalą ir visu greičiu juda į priekį. Interviu metu Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel prisipažino, kad nėra tikras, ar dabartinė policijos vadovybė pajėgi pripažinti klaidas ir imtis jas taisyti. Anot jo, jei reforma ir toliau bus tęsiama taip, kaip dabar, policija gali prarasti labiausiai patyrusius profesionalus.

Pastaruoju metu statutinius pareigūnus vienijančiosprofesinės sąjungos negaili karčių žodžių vykdomai policijos reformai. Kas atsitiko, kad NPPSS, ilgai kalbėjusi apie pokyčių policijoje ir teisėtvarkoje būtinybę, staiga prabilo apie vykdomos reformos stabdymą?

Nuo pat mūsų organizacijos įsikūrimo teisėtvarkos, tame tarpe ir policijos, modernizavimas buvo strateginis NPPSS veiklos tikslas. Kovojome už tai, kad teisėsauga išliktų veiksni krizės metais, kuomet politikai iki minimumo apkarpė įstaigų biudžetus. 

Kartu su vidaus reikalų ministerija, jai pavaldžių įstaigų vadovais, pareigūnais, socialiniais partneriais padarėme viską, kad kūnu pagaliau taptų pokyčiams teisėtvarkoje būtinas Vidaus tarnybos statutas. Mano galva tai ypatingos svarbos dokumentas, kuris ir nutiesė kelią pokyčiams teisėtvarkoje ir policijoje. Žinoma, pats Statutas tėra įrankis. Tačiau turėdami jį, taip pat pakankamus finansinius išteklius jo įgyvendinimui ir valią keistis, mes iš tiesų turime visas prielaidas sukurti efektyvią ir su nūdienos iššūkiais dorotis gebančią policiją.

Todėl dėjome labai dideles viltis į jau pradėtą vykdyti policijos reformą. Dalyvavome įvairiose darbo grupėse, diskusijose, siūlėme idėjas. Visgi tenka pripažinti, kad mūsų idėjos policijos vadovybei pasirodė nepriimtinos, o jos pasirinktas reformos įgyvendinimo būdas, kaip ima ryškėti dabar, ne tik kompromituoja pačią pokyčių idėją, tačiau ilgainiui galisusilpninti pačią policiją. 

Kaip manote, kodėl policijos vadovybei Jūsų nuomonė šiuo klausimu nėra įdomi?

Negaliu atsakyti už juos. Bandėme ir tebebandome savo nuomonę ir argumentus šiuo klausimu policijos vadovybei ir Vidaus reikalų ministerijai išsakyti kaip galima aiškiau. Susidaro įspūdis, kad ministerijai policijos reformos tema yra visiškai neįdomi.Opolicijos vadovybė, užuot atsakiusi į mūsų klausimus, darydama naujas klaidasreformos buldozerį stumia į priekį vis didesniu greičiu.

Matydami tai mes kreipėmės į šalies vadovę. Juk Prezidentės galios šalies saugumo srityje yra didelės. Pavyzdžiui, generalinį policijos komisarą faktiškai skiria Prezidentė. Be to, pati šalies vadovė savo pasisakymuose ne kartą akcentavo visuomenės saugumo svarbą. Man atrodo, kad aktyvus Prezidentūros įsikišimas į situaciją yra vienintelis galimas sprendimas šiuo metu.

Ir aš džiaugiuosi, kad mes, atrodo, randame bendrą kalbą su Prezidentės komanda. Praėjusią savaitę buvome susitikę su Prezidento kanceliarijos Nacionalinio saugumo grupės vadovybe. Dar kartą išdėstėme savo nuomonę ir aptarėme dalykus, dėl kurių nerimaujame. Pasikartosiu. Atrodo, buvome išgirsti ir suprasti.

Ko konkrečiai siekia profesinės sąjungos?

Mes reikalaujame, kad pradėta policijos reforma būtų pristabdyta ir atnaujinta tik tuomet, kai jos įgyvendinimui bus pilnai pasirengta. Nes tai, kas daroma dabar, tėra reformos imitacija, kuri ne stiprina policiją, o priešingai – skaldo ir kiršina pareigūnų bendruomenę, deformuoja sistemą.

2014-2015 metais, kuomet kovojome už Vidaus tarnybos statutą, mūsų bendruomenė buvo vieninga, kaip niekad. Deja, dabar taip nėra. Ir tai yra tragiškos policijos vadovybės vadybos ir komunikacijos, gana ciniško požiūrio į paprastą pareigūną ir pokyčių įgyvendinimą pasekmė. Man skaudu, kad tokios vadovų klaidos ir elgesys, kaip ir minėjau, jau kompromituoja ir pačią pokyčių idėją.

Kodėl taip manote? Juk teigiama, kad reformos esmė – priartinti policiją prie žmonių. Siekiama, kad kuo daugiau pareigūnų būtų gatvėse. Ten, kur vyksta nusikaltimai. 

Siekiai yra gražūs. Mes neteigiame, kad kriminalinės ir viešosios policijos sujungimas, o tai yra policijos reformos esmė, nėra įmanomas, tačiau yra vienas labai svarbus „bet“. Tam, kad tokia sistema veiktų, turi būti atitinkamai pasirengta. 

Žmonės – visų pirma kalbu apie paprastus policijos pareigūnus – turi būti išmokyti veikti pagal naujas taisykles. Sutikite, kad patruliuoti gatvėje ir tirti sunkius nusikaltimus yra pakankamai skirtingi užsiėmimai. Mes jokiu būdu nesakome, kad, pavyzdžiui, kriminalistai, kurie visą karjerą tyrė sunkius nusikaltimus, negali patruliuoti gatvėje. Turbūt gali, tačiau jie turi būti parengti tam, aprūpinti specialia įranga, išmokyti su ja tinkamai elgtis. Visgi kol kas iš policijos vadovybės mes girdime, kad tai bus padaryta kada nors. Pareigūnai jau dabar priversti dirbti pagal naujas taisykles. 

Policijos generalinis komisaras akcentuoja, kad pareigūnai nėra kvaili, visi jie baigia tuos pačius mokymus ir nesunkiai prisitaikys prie pasikeitusių sąlygų. Ar Jūs taip nemanote?

Žinoma, galbūt policijos vadams atrodo, kad gyvenimas ir praktika privers paprastus policininkus prisitaikyti prie naujų taisyklių. Gal ir taip, tačiau žinote kuo tai gali pasibaigti? O gi tokiomis situacijomis, kokią neseniai turėjome Telšiuose, kuomet netekome buitinio konflikto gesinti nuvykusio kolegos. Arba prisiminkime Vilnių ir Igorį Molotkovą, kuris paspruko nuo patrulių pasisavinęs automatinį pareigūnų ginklą. 

Manau, kad dabartiniai Policijos departamento eksperimentai, skambiai pavadinti reforma, didina panašių tragiškų įvykių tikimybę. 

Galbūt generaliniam policijos komisarui atrodo, kad visi Lietuvos policininkai – ir patruliai, ir kriminalistai –  yra bet kokias užduotis gliaudyti gebantys eimsai bondaiarba supermenai, kurių buvimas gatvėje verčia Lietuvos žmones jaustis saugesniais. Labai abejoju. Supermenais mūsų pareigūnus daro ne buvimas gatvėje, o fizinis, psichologinis, taktinis pasirengimas, taip pat aprūpinimas visomis reikiamomis darbo priemonėmis ir įranga. Gaila, tačiau šiems dalykams kol kas yra skiriamas minimalus dėmesys. 

Kas toliau? 

Aš matau dvi galimybes. Pirma, policijos vadovybė toliau užsispyrusiai tęsia pradėtus darbus. Tokiu atveju tarnybą ilgainiui paliks labiausiai patyrę pareigūnai, kurie sukauptas žinias ir patirtį tikrai pritaikys kitose srityse, pavyzdžiui, versle. Tokiai nukraujavusiai policijai bus vis sunkiau dorotis su nusikalstamo pasaulio iššūkiais, nors kainuos ji, ko ir siekia policijos vadovybė, mažiau.

Antras kelias – pripažinti savo klaidas, išgirsti socialinius partnerius ir eilinius pareigūnus, vienyti bendruomenę bei imtis struktūrinių pokyčių tik tuomet, kai jiems bus pilnai pasirengta. Arba, tariant tiksliau, paruošti pareigūnusdirbti naujomis sąlygomis. 

Kaip manote, ar dabartinė policijos vadovybė yra pasirengusi pripažinti padarytas klaidas?

Labai norėčiau tikėtis, kad klystu, tačiau kol kas man atrodo, kad ne.

Prieš gerų pusantrų metų tuometinis policijos Imuniteto valdybos viršininkas ir dabartinis generalinio policijos komisaro pavaduotojasDonatas Malaškevičius viešai teigė, kad didžiausia policijos problema yra visų lygių vadovai. Nemanau, kad situacija nuo 2014-ųjų pradžios smarkiai pasikeitė. Ir man kyla klausimas ar žmonės, kurių kompetencija buvo abejota, turėjo imtis tokio masto pokyčių.

Pradėta reforma buvo, jei pamenate, nuo juodųjų sąrašų sudarymo, viešo policijos pareigūnų žeminimo vadinant juos miegančiais, galiausiai protokolinio sprendimo atleisti 30 procentų policijos pareigūnų. Sunku tikėtis, kad reforma, kuri pradedama nuo tokių darbų ir vykdoma tokiu tonu, būtų sėkminga.

Po mūsų kreipimosi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, ji buvo susitikusi su generaliniu policijos komisaru Linu Pernavu. Susitikimo metu, kaip supratome iš viešai prieinamos informacijos, Prezidentė paprašė generalinio komisaro atkreipti dėmesį į dalykus, apie kuriuos kalbame mes. Atrodo, Linas Pernavas Prezidentės neišgirdo. Po minėto susitikimo, pasikartosiu,reformų buldozeris pajudėjo į priekį dar sparčiau. 

Visgi tikiuosi, kad Prezidentūra galutinio savo žodžio šioje situacijoje dar netarė. Kaip netarėme ir mes. Jei situacija nesikeis, mums teks eiti į gatves, tačiau tikrai ne patruliuoti, kaip to norėtų generalinis policijos komisaras. 

NPPSS informacija


HYst
2017-09-29 04:59:49

morsure du nike sneakers froid.

Puis lumière et pensée cessèrent de palpiter derrière les cils verglacés Nike Air Pas Cher de Nike Air Jordan 11 larmes, Nike Outlet Store et Morganson, avec un Michael Kors Outlet long Cheap Air Max soupir de bien-être, Nike Tn Requin Pas Cher glissa Kobe Shoes Nike dans vans shoe store l’éternel sommeil.

(Traduction de Adidas Yeezy Boost 350 For Sale Paul GRUYER Descuentos Nike et Louis POSTIF.)

COMMENT Soccer Boots Outlet nike FUT Cheap Louboutin Heels FILMé Nike Kyrie CONSTRUIRE UN FEU

par Nike Roshe Run Sale Jean Nike Shoes Sale Store LECLERCQ

1929 Nike Air Shoes ou 1930, Original Ugg Boots je n’arrive pas Adidas Superstar Sale Online à Air Max Kopen déterminer au cours duquel Yeezy Black des deux Nike Huarache Womens Cheap étés, tout Nike Pas Cher Femme ce que je conte ci-après, s’est Ugg Pas Cher En France passé, et pour le cheap nike air max principal Zapatillas Air Max à Seugy, Discount TOMS près de Toms Factory Outlet Viarmes.

à tout un nike mercurial soccer cleats groupe de jeunes camarades, new yeezy shoes membres d’? Art et Action Air Jordan Retro Sale ?, nous nike air jordan pas cher allions, Adidas Yeezy Cheap presque tous les dimanches de l’été, Christian Louboutin Shoes Outlet à ce Nike Shox discount Sale Seugy, Cheap Nike HuaracheNike Air Sneakers les Autant-Lara Reebok Outlet Store avaient une 23 IS BACK Store petite Cheap Nike Free Run propriété, sur la route Nike Roshe Run de Luzarches Stone Island Outlet à Viarmes et Michael Kors Clearance dos Nike Air Damen à un bois.

Quels beaux dimanches ! Jordan Shoes Air de Moncler Outlet Online l’arrivée à nike air mi-matin au cheap uggs for women déjeuner, bavardages dans la Chaussure Air Max grande Discount Ray Ban Sunglasses salle grande Louboutin Wedding Shoes ouverte ou dans le jardin ; Cheap Nike Air Huarache au Abercrombie and fitch store déjeuner, pris joyeusement adidas outlet en commun avec Nike Store Mme Lara, M. Autant et Uggs Pas Cher Soldes Akakia, Cheap Michael Kors Handbags – menu zapatillas nike baratas constant, b?uf-mode en gelée adidas storeNew Nike Shoes rires et bavardages UGGS For Women derechef. louboutin heels L’après-midi au Scarpe Nike Scontate fond du Canada Goose Womens Coats jardin et à l’orée Cheap Air Max Trainers du bois, sous cinq The official UGG grands Air Max Sneakers peupliers Nike Factory Store en demi-cercle formant Official Toms Shoes Outlet scène, discussions sur le UGG BOOTS FOR WOMEN programme de asics sko la saison suivante, lecture de pièces, nomination des comédiens à Jordan Sneakers For Sale tels Adidas Shoes Discount Marketplace r?les, Zapatillas Nike Air Max Baratas ou botas de futbol exercice New Air Max 2017 de ? Nike Online Store Comédie spontanée Ugg Pas Cher Femme ?. Le soir, rentrée ensemble par Luzarches et la Air Nike gare Adidas Soccer Cleats Cheap du Nord.

Or TOMS OUTLET donc, un Pandora Style Beads dimanche, Claude souvent présent, TOMS STORE mais ne converse store participant Air max levně pas aux travaux d’A et Timberland Outlet A, m’interpelle :

— Leclercq, j’ai un r?le pour vous dans mon Canada goose dam film.

— Mais prada outlet je n’ai jamais fait Adidas Superstar du longchamp bags on sale cinéma suivre un envoi !

— Pas d’importance, tout ira bien.

Tout le monde Nike Air Huarache For Sale sait Moncler Outlet Store et Pandora Store savait que Claude nike sportschuhe Autant-Lara, que nous canada goose jackets on sale appelions tous Claude, Billige Nike Sko travaillait ferme à tourner un Adidas Originals Superstar film extraordinaire, tiré retro jordans for cheap d’une nouvelle de Jack London ジョーダン スニーカー et Pandora Outlet employant Boty Nike Air un procédé nike shoes révolutionnaire Cheap Toms Outlet Store : ugg factory outlet l’Hypergonar du womens nike air max professeur Air Max Pas Cher Chrétien.

La nouvelle, c’était Construire TOMS For Sale un feu new pandora charms (To Air Max Femme build a Air Max 90 fire) du recueil En Adidas Originals Sale pays christian louboutin outlet lointains, et j’ai Yeezy Boost Sale Online bavardé souvent Jordan Shoes For Cheap à Nike Shoes Discount Marketplace Seugy toms shoes outlet et UGGS Outlet au pandora jewelry store 66, ugg store rue Lepic Canada Goose Online Store avec Louis Postif, un des Vans Black Sneakers traducteurs des ?uvres Cheap Retro Jordans For Sale de Pandora Store Jack London, qui servit cheap uggs d’intermédiaire, Nike Free Run 5.0 Womens avec Adidas NMD For Sale Mrs Charmian J. London, coach factory outlet online pour l’obtention des Hyperdunk 2014 droits sur chaussures nike pas cher l’?uvre.

Laquelle nike sb stefan janoski est Moncler Sale simple : Par Nike Air Women un Nike Air Max Goedkoop froid extrême, alors que Mens Nike Air Max tout et Coach Outlet Store Online tous le zapatos de futbol nike déconseillent, un trappeur Chaussure Nike Air Max Pas Cher veut se rendre quelque part, loin dans le wild. Au cours TOMS SHOES OUTLET du Nike Shox Cheap trajet, il s’enfonce sur une Nike Air 90 source Yeezy Shoes Discount Marketplace cachée moncler jacket sale et günstige nike schuhe se mouille Nike Shoes Online un pied Adidas Originals Stan Smith qui glace. Nike Outlet S’il ne le dégèle pas モンクレール レディース au plut?t, il Toms Outlet Online est nfl store perdu.

Il Doudoune Moncler Site Officiel se met Moncler Outlet posément à Cheap True Religion Jeans construire un canada goose jacket outlet feu, qui Yeezy Men prend. Malheureusement sous un sapin couvert Discount Christian Louboutin Shoes de neige. Nike joggesko Une fitflops sale uk rafale Nike Air Max Cheap de vent Boutique Ugg fait nike jordan shoes chuter un Hogan Outlet paquet nike tn pas cher de Official NHL Jerseys neige sur le Doudoune Moncler Pas Cher feu ugg clearance et l’éteint. Et l’homme a Discount Air Max un pied Moncler Jackets Discount Marketplace nu ! Fébrilement, il new jordan releases essaie derechef Cheap Real Jordans de rallumer son feu – les minutes comptent – s’affole, air force one pas cher n’y arrive pas. Il Nike Soccer Cleats Boots se souvient alors d’un récit d’un autre Doudoune Moncler Femme Pas Cher trappeur : Christian Louboutin Heels pris par huarache sneakers le froid, celui-ci a Cheap True Religion Jeans abattu Jordan Store un ruminant rencontré, l’a Hugo Boss Sale éventré, vidé ses Canada Goose Outlet entrailles et scarpe nike s’est introduit Ray Ban Sunglasses Online et réchauffé newest lebron shoes et abrité dans le ventre Cheap Michael Kors Tote Bag de la Ugg Outlet Online Store bête en attendant Michael Kors Handbags Discount une accalmie.

L’homme, devenant fou, veut donc éventrer son chien pour Air max dam réchauffer son pied dans sa chair, mais rate la bête qui Uggs For Cheap s’écarte et regardera, Ugg boots Sale incompréhensiblement, l’homme Pandora Store Sale mourir.

Mon r?le Scarpe Air Max était Nike Polo Sale le personnage chaussure adidas pas cher du second trappeur, qui Chaussure Nike Pas Cher éventre ADIDAS NMD SALE ON LINE une Coach Bags On Sale bête, le raconte, etc.

L’Hypergonar pandora beads était un appareil d’optique qui Adidas Neo Discount Sale permettait l’enregistrement et la UGG Boots Cheap projection chaussure basket homme de plusieurs Michael Kors scènes ou vues, sur Canada Goose Outlet la Pandora Official Website même Boost Yeezy Sale On Line image de pellicule Negozi Pandora commerciale 24/36.

Seul Claude Autant-Lara Nike Factory Outlet s’en servit. Cheap Michael Kors Après lui, Nike Air Max Sale l’invention reebok running shoes fut achetée par une grosse Cheap Toms Shoes Outlet firme américaine, la ? nike schuhe günstig Paramount ? sauf erreur, qui la mit trente ans sous le boisseau et ne

Bottes Ugg Femme Pas Cher

Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash