Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 28, Pirmadienis 07:24   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Vilniaus patrulis: pareigūnams tereikia kelių paprastų dalykų

2016-11-29

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) gavo Vilniaus kelių patrulio (organizacijai tapatybė yra žinoma) laišką, kuriame pateikiami svarbiausi dalykai, ko, anot pareigūno, reikia policininkams.

Vilniaus policijos pareigūno laiškas:

Šiuo metu vykstantys pokyčiai policijos sistemoje vienaip ar kitaip palietė kiekvieną pareigūną. Palietė jie ir mane.

Tačiau pradėkime nuo statistikos.

2016-aisiais kasdien buvo atleidžiami maždaug 2 policijos pareigūnai, o tai kone tris kartus daugiau nei buvo priimta. Pareigūnų skaičius nuo 2015 m. sumažėjo 627, nuo 2014 m. – net 991 asmenimis. Po 16 metų pertraukos Lietuvoje tarnybos metu nužudytas policininkas. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo tarnybos metu žuvo 33 policijos pareigūnai: 17 iš jų žuvo avarijose, vykdami į iškvietimų vietas, 2 neišgyveno gelbėdami skęstančius žmones, vienos pareigūnės gyvybę nusinešė nelaimingas atsitikimas, likusioji dalis buvo nužudyti. O kur dar šimtai sužeistų ar sumuštų pareigūnų.

Visi jie tiesiog dirbo savo darbą.

Šiemet buvo atliktas policijos pareigūnų nuomonės tyrimas, kurio metu buvo apklausti daugiau nei 3 tūkst. policininkų. Jo metu paaiškėjo, kad net 58 proc. apklaustųjų jaučia nerimą, kad pablogės santykiai šeimoje, 68 proc. baiminasi darbo, 73 proc.  – socialinių garantijų praradimo, 71 proc. – sveikatos pablogėjimo. Be kita ko, 80 proc. atsakiusiųjų jaučia didesnį ar mažesnį nerimą dėl to, kad gali sumažėti darbo užmokestis.

Išaugo nerimas dėl reformų, vienais iš prasčiausių vertinimų per pastarąjį dešimtmetį pareigūnai įvardijo pasitenkinimą materialiniu paskatinimu, darbo užmokesčiu, socialinėmis garantijomis, darbo krūviu ir galimybe daryti karjerą.

Akivaizdu, kad pastarieji keleri metai, policijoje vykdomos reformos, išties, krečia visą sistemą. Natūraliai turbūt kyla klausimas, taigi ko reikia tiems pareigūnams? Turiu kelis paprastus atsakymus.

1.      Tarnauti Lietuvos žmonėms.

Kai kurie dalykai niekad nesikeičia. Jei paklaustumėte manęs ar mano kolegų pareigūnų, kodėl jie pasirinko tokia profesiją, dauguma jų atsakytų, kad jie tiesiog norėjo vienu ar kitu būdu prisidėti prie visuomenės saugumo. Kad ir kaip tai banaliai skambėtų.

Pareigūnais netampa tie, kurie nori tapti turtingais. Pareigūnais tampa tie, kurie suvokia rizikas. Pareigūnais tapa tie, kurie dažniausiai žino ir sistemos problemas, nedidelį darbo užmokestį, nepakankamas socialines garantijas ar elementarų biurokratizmą. Pastarojo, išties, vis dar daug: pavyzdžiui, pareigūnas sugaišta kelias valandas pildant dokumentus, fiksuojant dokumentus tam, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neretai toks tyrimas nutraukiamas jau kitą dieną (dėl įrodymų trūkumo).

2.      Darbui reikalingų priemonių.

Daugelis mano kolegų, įskaitant ir mane, labai myli savo darbą ir stengiasi jį atlikti kiek įmanoma geriau.

Tik pasakykite, kur mums reikia būti ir mes ten būsime. Duokite reikiamas darbui priemones ir mes atliksime savo pareigą.

Omenyje turiu kokybiškas priemones, kurios puikiai veikia ir gali apsaugoti tiek mus pačius (policininkus), tiek ir visuomenę. Pradėkime nuo kokybiškų ir tarnybai pritaikytų patogių automobilių, prie temperatūros pokyčių prisitaikančios uniformos. Su dabartine uniforma žiemą nedaug judant šalta, po fizinio krūvio – karšta. Jau nekalbu apie tai, kad su tais pačiais rūbais turime išbūti visą pamainą (dažniausiai 12 val.). Reikia ir elementarių prožektorių, kuriuos neretam pareigūnui tenka įsigyti pačiam, ir kitų priemonių.

3.      Lyderystės.

Pareigūnams reikia ne gebančių vadovauti ir skirstyti lėšas vadovų, o lyderių. Turiu omenyje drąsius ir profesionalius lyderius, kuriems rūpi ne užimamas postas ar gaunamas atlygis, o jiems pavaldūs pareigūnai, jų darbo kokybė, saugumas ir gerovė. Lyderius, kurie supranta, kad būtina teisingai paskirstyti prioritetus. Lyderius, kurie išliks sistemoje iki tol, kol galės įvertinti savo veiksmų pasekmes ir prisiims už tai atsakomybę. Lyderius, kurie suvokia, kad sistemoje svarbiausi yra žmonės ir pagarba vieni kitiems.

4.      Mokymų.

Policijos pareigūnai nori kokybiškų ir nuolatos vykstančių mokymų, kaip dirbti besikeičiančiomis nusikalstamumo ir tarnybos sąlygomis. Sakau kokybiškų, nes, išties, mokymai ne visada tokie būna.

Patrulis per metus turi vos vienus arba dvejus mokymus, per kuriuos gauna šešis ar, jei pasiseka, kiek daugiau šovinių. Teorines žinias pareigūnai raginami atnaujinti savarankiškai.

Imkime, kad ir neseniai vykusius dokumentų pildymo mokymus. Nepaisant to, kad daugelis pareigūnų turėjo ikiteisminio tyrimo dokumentų pildymo mokymus, atlikti šį darbą daugeliui kolegų vis dar sunku.

5.      Saugumo ir įvertinimo.

Policininkai nori jaustis saugūs tiek tarnybos metu, tiek po jos lygiai taip pat, kaip visuomenė nori, kad pareigūnai, prireikus, jais pasirūpintų tiek dieną, tiek naktį. Tarnybos metu susiduriu su apsvaigusiais, agresyviais ir įvairiomis užkrečiamomis ligomis sergančiais asmenimis. Kartais net baisu pagalvoti, kokias pasekmes tai gali turėti. Esu įsitikinęs, kad policininkams privalo būti suteikta maksimali sveikatos ir gyvybės apsauga. 

Už gerai atliktus darbus tiek aš, tiek mano kolegos pareigūnai nori būti įvertinti. Ir tai visiškai suprantama – juk už gerą darbą kiekvienas nori būti tinkamai įvertinta. Už neteisingus pasirinkimus tiek aš, tiek mano kolegos pareigūnai lygiai taip pat nori adekvačių ir neperdėtų veiksmų, o ne užgauliojimų ir viešo smerkimo.

6.      Teigiamų pokyčių.

Šiuo metu vykdomos reformos kone didžiausios per visą policijos istoriją. Natūralu, kad daug ir spragų. Su kolegomis apie tai kalbamės kone kiekvieną dieną.

Daugeliui pareigūnų paprasčiausiai visko per daug ir per greitai. Dažnai jaučiamės tiesiog stumiami į kampą ir ten paliekami likimo valiai. O viskas juk taip paprasta – mes tiesiog norime suprasti, kaip ir kodėl vykdomos vienos ar kitos reformos, norime dalyvauti sprendimų priėmimo procese ir tapti teigiamų pokyčių dalimi.

7.      Paprasčiausio žodžio „ačiū“.

Rizikuojame savo sveikata ir gyvybe. Rizikuojame ir turtu, kurį kerštaudami gali bet kada sugadinti nusikalsti linkę asmenys. Kone kasdien susiduriame su žmonių žūtimis ar rimtais sužeidimais, neblaiviais ar nuo narkotikų apsvaigusiais asmenimis, kurie elgiasi neadekvačiai, smurtauja. Patys patiriame didesnius ar mažesnius sužalojimus. Ir patikėkite – aš tikrai neperdedu, tai kiekvieno patrulio kasdienybė.

Patruliuojame tada, kai įprastai žmonės miega. Dirbame gatvėse tuomet, kai lyja, šąla, sninga, siaučia pūga. Įprastai dirbame po 12 val., kai Jūsų darbo diena dažniausiai trunka vos 8 val. Visos dienos patirtys, deja, nepasimiršta pravėrus namų duris. Kraupūs vaizdai išlieka ilgam. Neretai daugeliui prireikia ne tik psichologų, bet ir kitų gydytojų pagalbos. Po viso to paprastas piliečių, vadovų ar kolegų žodis „ačiū“ kiekvienam pareigūnui yra didžiausias atlygis.

 


HYst
2017-09-29 04:58:47

morsure du nike sneakers froid.

Puis lumière et pensée cessèrent de palpiter derrière les cils verglacés Nike Air Pas Cher de Nike Air Jordan 11 larmes, Nike Outlet Store et Morganson, avec un Michael Kors Outlet long Cheap Air Max soupir de bien-être, Nike Tn Requin Pas Cher glissa Kobe Shoes Nike dans vans shoe store l’éternel sommeil.

(Traduction de Adidas Yeezy Boost 350 For Sale Paul GRUYER Descuentos Nike et Louis POSTIF.)

COMMENT Soccer Boots Outlet nike FUT Cheap Louboutin Heels FILMé Nike Kyrie CONSTRUIRE UN FEU

par Nike Roshe Run Sale Jean Nike Shoes Sale Store LECLERCQ

1929 Nike Air Shoes ou 1930, Original Ugg Boots je n’arrive pas Adidas Superstar Sale Online à Air Max Kopen déterminer au cours duquel Yeezy Black des deux Nike Huarache Womens Cheap étés, tout Nike Pas Cher Femme ce que je conte ci-après, s’est Ugg Pas Cher En France passé, et pour le cheap nike air max principal Zapatillas Air Max à Seugy, Discount TOMS près de Toms Factory Outlet Viarmes.

à tout un nike mercurial soccer cleats groupe de jeunes camarades, new yeezy shoes membres d’? Art et Action Air Jordan Retro Sale ?, nous nike air jordan pas cher allions, Adidas Yeezy Cheap presque tous les dimanches de l’été, Christian Louboutin Shoes Outlet à ce Nike Shox discount Sale Seugy, Cheap Nike HuaracheNike Air Sneakers les Autant-Lara Reebok Outlet Store avaient une 23 IS BACK Store petite Cheap Nike Free Run propriété, sur la route Nike Roshe Run de Luzarches Stone Island Outlet à Viarmes et Michael Kors Clearance dos Nike Air Damen à un bois.

Quels beaux dimanches ! Jordan Shoes Air de Moncler Outlet Online l’arrivée à nike air mi-matin au cheap uggs for women déjeuner, bavardages dans la Chaussure Air Max grande Discount Ray Ban Sunglasses salle grande Louboutin Wedding Shoes ouverte ou dans le jardin ; Cheap Nike Air Huarache au Abercrombie and fitch store déjeuner, pris joyeusement adidas outlet en commun avec Nike Store Mme Lara, M. Autant et Uggs Pas Cher Soldes Akakia, Cheap Michael Kors Handbags – menu zapatillas nike baratas constant, b?uf-mode en gelée adidas storeNew Nike Shoes rires et bavardages UGGS For Women derechef. louboutin heels L’après-midi au Scarpe Nike Scontate fond du Canada Goose Womens Coats jardin et à l’orée Cheap Air Max Trainers du bois, sous cinq The official UGG grands Air Max Sneakers peupliers Nike Factory Store en demi-cercle formant Official Toms Shoes Outlet scène, discussions sur le UGG BOOTS FOR WOMEN programme de asics sko la saison suivante, lecture de pièces, nomination des comédiens à Jordan Sneakers For Sale tels Adidas Shoes Discount Marketplace r?les, Zapatillas Nike Air Max Baratas ou botas de futbol exercice New Air Max 2017 de ? Nike Online Store Comédie spontanée Ugg Pas Cher Femme ?. Le soir, rentrée ensemble par Luzarches et la Air Nike gare Adidas Soccer Cleats Cheap du Nord.

Or TOMS OUTLET donc, un Pandora Style Beads dimanche, Claude souvent présent, TOMS STORE mais ne converse store participant Air max levně pas aux travaux d’A et Timberland Outlet A, m’interpelle :

— Leclercq, j’ai un r?le pour vous dans mon Canada goose dam film.

— Mais prada outlet je n’ai jamais fait Adidas Superstar du longchamp bags on sale cinéma suivre un envoi !

— Pas d’importance, tout ira bien.

Tout le monde Nike Air Huarache For Sale sait Moncler Outlet Store et Pandora Store savait que Claude nike sportschuhe Autant-Lara, que nous canada goose jackets on sale appelions tous Claude, Billige Nike Sko travaillait ferme à tourner un Adidas Originals Superstar film extraordinaire, tiré retro jordans for cheap d’une nouvelle de Jack London ジョーダン スニーカー et Pandora Outlet employant Boty Nike Air un procédé nike shoes révolutionnaire Cheap Toms Outlet Store : ugg factory outlet l’Hypergonar du womens nike air max professeur Air Max Pas Cher Chrétien.

La nouvelle, c’était Construire TOMS For Sale un feu new pandora charms (To Air Max Femme build a Air Max 90 fire) du recueil En Adidas Originals Sale pays christian louboutin outlet lointains, et j’ai Yeezy Boost Sale Online bavardé souvent Jordan Shoes For Cheap à Nike Shoes Discount Marketplace Seugy toms shoes outlet et UGGS Outlet au pandora jewelry store 66, ugg store rue Lepic Canada Goose Online Store avec Louis Postif, un des Vans Black Sneakers traducteurs des ?uvres Cheap Retro Jordans For Sale de Pandora Store Jack London, qui servit cheap uggs d’intermédiaire, Nike Free Run 5.0 Womens avec Adidas NMD For Sale Mrs Charmian J. London, coach factory outlet online pour l’obtention des Hyperdunk 2014 droits sur chaussures nike pas cher l’?uvre.

Laquelle nike sb stefan janoski est Moncler Sale simple : Par Nike Air Women un Nike Air Max Goedkoop froid extrême, alors que Mens Nike Air Max tout et Coach Outlet Store Online tous le zapatos de futbol nike déconseillent, un trappeur Chaussure Nike Air Max Pas Cher veut se rendre quelque part, loin dans le wild. Au cours TOMS SHOES OUTLET du Nike Shox Cheap trajet, il s’enfonce sur une Nike Air 90 source Yeezy Shoes Discount Marketplace cachée moncler jacket sale et günstige nike schuhe se mouille Nike Shoes Online un pied Adidas Originals Stan Smith qui glace. Nike Outlet S’il ne le dégèle pas モンクレール レディース au plut?t, il Toms Outlet Online est nfl store perdu.

Il Doudoune Moncler Site Officiel se met Moncler Outlet posément à Cheap True Religion Jeans construire un canada goose jacket outlet feu, qui Yeezy Men prend. Malheureusement sous un sapin couvert Discount Christian Louboutin Shoes de neige. Nike joggesko Une fitflops sale uk rafale Nike Air Max Cheap de vent Boutique Ugg fait nike jordan shoes chuter un Hogan Outlet paquet nike tn pas cher de Official NHL Jerseys neige sur le Doudoune Moncler Pas Cher feu ugg clearance et l’éteint. Et l’homme a Discount Air Max un pied Moncler Jackets Discount Marketplace nu ! Fébrilement, il new jordan releases essaie derechef Cheap Real Jordans de rallumer son feu – les minutes comptent – s’affole, air force one pas cher n’y arrive pas. Il Nike Soccer Cleats Boots se souvient alors d’un récit d’un autre Doudoune Moncler Femme Pas Cher trappeur : Christian Louboutin Heels pris par huarache sneakers le froid, celui-ci a Cheap True Religion Jeans abattu Jordan Store un ruminant rencontré, l’a Hugo Boss Sale éventré, vidé ses Canada Goose Outlet entrailles et scarpe nike s’est introduit Ray Ban Sunglasses Online et réchauffé newest lebron shoes et abrité dans le ventre Cheap Michael Kors Tote Bag de la Ugg Outlet Online Store bête en attendant Michael Kors Handbags Discount une accalmie.

L’homme, devenant fou, veut donc éventrer son chien pour Air max dam réchauffer son pied dans sa chair, mais rate la bête qui Uggs For Cheap s’écarte et regardera, Ugg boots Sale incompréhensiblement, l’homme Pandora Store Sale mourir.

Mon r?le Scarpe Air Max était Nike Polo Sale le personnage chaussure adidas pas cher du second trappeur, qui Chaussure Nike Pas Cher éventre ADIDAS NMD SALE ON LINE une Coach Bags On Sale bête, le raconte, etc.

L’Hypergonar pandora beads était un appareil d’optique qui Adidas Neo Discount Sale permettait l’enregistrement et la UGG Boots Cheap projection chaussure basket homme de plusieurs Michael Kors scènes ou vues, sur Canada Goose Outlet la Pandora Official Website même Boost Yeezy Sale On Line image de pellicule Negozi Pandora commerciale 24/36.

Seul Claude Autant-Lara Nike Factory Outlet s’en servit. Cheap Michael Kors Après lui, Nike Air Max Sale l’invention reebok running shoes fut achetée par une grosse Cheap Toms Shoes Outlet firme américaine, la ? nike schuhe günstig Paramount ? sauf erreur, qui la mit trente ans sous le boisseau et ne

Bottes Ugg Femme Pas Cher

Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash