Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 27, Sekmadienis 16:07   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Kredito unijos naujienos

„Atsisakyk greituko“ projekto apžvalga

2014-02-25

Pernai pavasarį startavęs projektas „Atsisakyk greituko“ šiandien jau skaičiuoja savo pirmųjų metų veiklos rezultatus. Per praėjusį laikotarpį projektas tapo ne tik ryškia socialine iniciatyva, bet ir konkrečia pagalba norintiems atsisakyti greitųjų kreditų. Su projekto partneriais buvo refinansuota daugiau nei 200 greituosiuose kredituose turėtų paskolų už beveik 1,5 mln. Litų.

„Pagrindinis mūsų, kaip akcijos partnerių, tikslas – padėti žmonėms, „užsisukusiems“ greitųjų kreditų paskolose. Manau, kad šiandien galime pasidžiaugti rezultatais, tai realaus mūsų darbo įvertinimas“ , – sako vienas iš akcijos partnerių Vytautas Bakas, „Pareigūnų kredito unijos“ administracijos vadovas.
 

Vidutinis „Atsisakyk greituko“ projekto kliento amžius – 30 metų (vyriausiam „greitukų“ mėgėjui   65-eri, o jauniausiajam  18 metų). Dažniausiai refinansuojama suma yra 5-7 tūkst. litų. Didžiausia refinansuota paskola  – beveik 90 tūkst. litų.  Dagiausiai klientų 2013-aisiais refinansavo „SMSCredit“  ir „VIVUS“  bendrovėse išduotas paskolas.
 

Projekto partnerės, Kauno kredito unijos vadovės Ernestos Ramaškaitės teigimu, labai svarbu yra plėtoti finansinio šveitimo bei socialinės atsakomybės kryptis.
 

 „Mūsų tikslas yra sąmoninga ir atsakinga visuomenė, galinti priimti atsakingus finansinius sprendimus. Siekdami šio tikslo kartu su kitais projekto „Atsisakyk greituko“ partneriais numatome rengti seminarus, informacines popietes visuose Lietuvos regionuose, kurių metu kalbėsime apie atsakingą piniginių išteklių naudojimą, išlaidų ir pajamų planavimą“, – teigia vadovė.
 

Remiantis besikreipusiųjų teiktais prašymais bei papasakotomis patirtimis peršasi išvada, kad dauguma klientų susigundė greitosiomis paskolomis dėl išplėtoto reklamos tinklo, taip pat greitos ir lengvos pinigų išdavimo procedūros (nereikėdavo pateikti jokių pajamas garantuojančių dokumentų, nebuvo tikrinama kredito istorija ir pan.). Ne vienas teigė, kad imdamas greituosius kreditus nebuvo įspėtas apie paskolų įmokas, nesuvokė, kad įmokos sudarys didesniąją dalį gaunamų pajamų. 
 

Projektą  „Atsisakyk greituko“ remia visuomeninės organizacijos „Už sąžiningą bankininkystę“, Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, Lietuvos nacionalinio verslo konfederacija.


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash