Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 17:28   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Kredito unijos naujienos

Greituosius kreditus ėmęs vilnietis: palūkanos buvo labai didelės

2014-04-26

Akcija „Atsisakyk greituko“ ir toliau susilaukia daugybės pagalbos prašymų. Neseniai socialinė iniciatyva iš bėdos padėjo išbristi 29 metų Augustui.

Neatsakingas skolinimasis

Tikrąjį „greitukų“ veidą savo akimis išvydęs vilnietis, keblioje situacijoje atsidūrė dėl neatsakingo skolinimosi. Vyras į greitųjų kreditų bendrovę kreipėsi norėdamas gauti pinigų vartojimo išlaidoms.
 

„Skolinausi vartojimo išlaidoms. Turėjau numatęs įvairių smulkių pirkinių. Reikėjo greitai gauti pinigų, todėl taip ir nutiko – paėmiau greitąjį kreditą“, - pasakojo Augustas.
 

Skolos išaugo tiesiog staiga

Didžioji dalis greitųjų kreditų klientų susiduria su panašiomis problemomis. Skolindamiesi nepagalvoja apie tai, kad jau netrukus reikės grąžinti paskolą. Pastarosios dažniausiai būna su solidaus dydžio palūkanomis, todėl žmonės laiku paprasčiausiai nesugeba laiku atsiskaityti.
 

Deja, taip nutiko ir Augustui. Pritrūkęs pinigų vyras neieškojo kitų galimybių, o vieną greitąjį kreditą dengė kitu. Tai privedė prie dar didesnių problemų ir sostinės gyventojas pradelsė kelis mokėjimus.
 

„Skolos vis augo ir augo. Nežinojau kur gauti pinigų, todėl pats jas ir „išauginau“ imdamas „greitukus“, - prisipažino Augustas. – Nors uždirbu vidutinį atlyginimą, bet palūkanos buvo tokios didelės, kad pajamų tiesiog nebeužteko, tad kelias dienas pradelsiau mokėjimus“.
 

Mokėdavo keturženkles sumas

Dėl to, kad įklimpus į greitųjų kreditų bendrovių liūną, mokėti mėnesines įmokas darosi sunku stebėtis veikiausiai per daug nereikia. Augustas „greitukams“ buvo skolingas daugiau nei 10 tūkst. litų, o kas mėnesį mokėti tekdavo keturženklę sumą.
 

Vyro mėnesinės pajamos siekia 2,3 tūkst. litų. Pasak vilniečio jis paskolų dengimui kas mėnesį buvo pajėgus skirti po 800 litų, tačiau to nepakako, o skolos tik augo.
 

„Aš dirbu ir uždirbu. Kas mėnesį galėčiau mokėti po maždaug 800 litų, tačiau turėdavau mokėti dar daugiau, o skolos mažėdavo nežymiai“, - atviravo Augustas.
 

Sulaukė pagalbos

Laimei dabar Augustas galės gyventi kiek ramiau. Vyras internete rado informaciją apie akciją „Atsisakyk greituko“ ir „Pareigūnų kredito unijoje“ gavo paskolos refinansavimą.
 

Nuo šiol Augustas turi aiškiai apibrėžtas mėnesines įmokas ir tiksliai žino kada grąžins paskolą. „Pareigūnų kredito unijai“ Augustas kas mėnesį turės mokėti po šiek tiek daugiau nei 400 litų, o tai dvigubai mažau, nei jis galėtų sau leisti.

„Džiaugiuosi, kad sulaukiau pagalbos. Dabar galėsiu gyventi kur kas ramiau ir laisviau planuoti savo finansus. Niekam nepatariu prasidėti su greitaisiais kreditais, paprasčiausiai išvengsite problemų“, - teigė Augustas.


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash