Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas

     LT | EN | RU   |   2020 Rugsėjo 24, Ketvirtadienis 17:33   |   Paieška   |   Greitoji paieška
V. Mykolaičio-Putino g. 5 Vilnius, LT-03106 | Telefonas (8~5) 271 6118 | Faksas (8~5) 212 3273 | El. paštas info@pareigunai.lt

Kredito unijos naujienos

Nuo greitųjų kreditų bendrovių kenčia ir pasiturintys žmonės

2014-05-30

Nors greitųjų kreditų bendrovėms taikomi įvairūs apribojimai, jie vis tiek suranda begales klientų. Greituosius kreditus ima įvairių amžiaus grupių žmonės. Į akciją „Atsisakyk greituko“ kreipiasi tiek į aštuntą dešimtį įkopę senjorai, tiek 18-ąjį gimtadienį atšventę jaunuoliai. „Greitukų“ klientų sąrašuose taip pat galima atrasti įvairiausias pajamas gaunančių žmonių. Dažniausiai greituosius kreditus ima žmonės, kurių mėnesinės pajamos nesiekia šalies vidurkio, tačiau su „greitukais“ susiduria ir solidžias algas gaunantys Lietuvos piliečiai.

Puikus to pavyzdys - į „Pareigūnų kredito uniją“ ieškodama pagalbos atėjusi Aistė. Sostinėje gyvenanti moteris kartu su sutuoktiniu augino vaikelį ir džiaugėsi gyvenimu, tačiau galiausiai jį sudrumstė... greitųjų kreditų bendrovės.

Sykį pasiskolinusi nesustojo
 

Nors šeimos mėnesinės pajamos viršija išties solidžią 4 tūkstančių litų sumą, tačiau sykį pritrūkusį pinigų Aistė padarė veikiausiai vieną labiausiai neapgalvotų sprendimų savo gyvenime – moteris  pasibeldė į greitųjų kreditų bendrovės duris.

„Buvau paskolinusi pinigų draugei, tačiau, deja, ji laiku jų negrąžino. Galvojau, iš kur jų gauti ir nusprendžiau paimti greitąjį kreditą“, - apie pirmąjį susidūrimą su „greitukais“ kalbėjo Aistė.

Moteris pati nepastebėjo, kaip paėmė dar keletą kreditų ir skola išaugo tiesiog akimirksniu. Be abejo, grąžinti reikėjo kur kas daugiau, nei buvo pasiskolinta.

„Pasiskolinau dar kelis sykius ir skola išaugo... Vėliau aš susirgau ir vienos įmokos nesumokėjau laiku“, - skaudžią savo pažintį su greitaisiais kreditais prisiminė sostinės gyventoja.

Galvos skausmas – net turtingiems

Greitieji kreditai dideliu galvos skausmu tampa ir pasiturintiems. Tai puikiai gali patvirtinti gyvenimo kokybe iki „bendradarbiavimo“ su „greitukais“ tikrai nesiskundusi Aistė.
 

Į „Pareigūnų kredito uniją“ pagalbos besikreipusi moteris teigė, jog kas mėnesį galėtų atiduoti net po 800 litų. „Galėčiau mokėti iki 800 litų per mėnesį, tačiau norėčiau, kad skolos būtų sistemingai apibrėžtos“, - teigė Aistė.
 

Jei moteris gali sau leisti mokėti net po 800 litų per mėnesį, tai net baisu įsivaizduoti, kokias sumas kiekvieną mėnesį tekdavo atiduoti greitųjų kreditų bendrovėms. Akivaizdu – jos buvo kur kas didesnės. Be to, dažnais atvejais pati skolos suma paprasčiausiai nemažėja, kadangi tiesiog milžiniškas sumas sudaro vien skolos pratęsimo mokesčiai.
 

Laimei, nuo šiol Aistei dėl greitųjų kreditų bendrovių galvos sukti nereikės. Ji atitiko reikalavimus ir gavo refinansavimą „Pareigūnų kredito unijoje“: „Labai džiugu, kad dabar galėsiu gyventi kur kas ramiau, o mėnesinės įmokos bus vienodos ir kur kas žmogiškesnės“, - džiaugėsi moteris.
 

Niekada nepatartų
 

Paklausta, ar kam nors pritrūkus pinigų ji rekomenduotų greitųjų kreditų bendrovių teikiamas paslaugas, Aistė nedvejojo. Pasak moters, to ji nepartartų daryti net didžiausiam priešui.
 

„Niekam nepatariu imti „greitukus“, net didžiausiam priešui to nelinkiu, - teigė Aistė. – Tiesiog, kam tai daryti? Pati dariau šitą klaidą – geriau nekartokite, nes pinigai greitai išsileis, o problema didės ir grauš sąžinę. Juk visada galima sugalvoti, iš kur gauti šiek tiek pinigų, tik reikia gerai pasukti galvą“.
 


Daugiau naujienų

Apklausa

Ar pritariate pareigūnų pensijinio amžiaus padidinimui iki 25 metų?
Praėjusios apklausos rezultatai
Ar esate patenkintas atlyginimo padidinimu?
1. Taip, nes tai rodo, kad padėtį stengiamasi gerinti.  9%
2. Ne, nes padidinimas buvo labai menkas ir jo beveik nepajutau.  69%
3. Man nerūpi, nes ketinu palikti tarnybą.  21%
Apklausų archyvas

Naujienos iš policijos departamento

Mūsų padaliniai

flash